Prostějovský závod nejmladších ročníků 2001 – 2005 je již třetím rokem mezi plaveckými kluby velmi oblíben. Do Prostějova se sjeli plavci z třiceti klubů z celé ČR a přijeli i plavci ze slovenského plaveckého klubu Záhorák Senica.

Bruntálští plavci nezaháleli a hned v úvodních závodech dávali o sobě výrazně vědět. Každý z nich bojoval ve své věkové kategorii. Osmiletí, devítiletí a desetiletí plavali padesátimetrové tratě prsa, znak, motýlek a volný způsob, jedenácti- a dvanáctiletí pak stometrové tratě všech čtyř plaveckých stylů a 100 metrů polohový závod. Z Bruntálských kraloval osmiletý Miroslav Trpka, který ve všech čtyřech startech doplaval vítězně a současně pokořil i dva rekordy na 50 metrů volný způsob a motýlek.

Ve stejné kategorii plaval i Michael Dendis, který vybojoval další krásné umístění pro bruntálské plavání, a to 3. místo na 50 metrů motýlek. Velký smutek Míšu zastihl na 50 metrů prsa, kde měl na svém kontě vítězství a rekord závodu, bohužel byl následně diskvalifikován za špatně rozfázované tempo po startu. Bohužel i děti se musí naučit, že plavání není jen o síle a rychlosti, ale zejména o správné technice a respektování pravidel.

V kategorii devítiletých bojovala děvčata Lucie Oravcová a Zuzana Vilímovská. Zuzka vybojovala krásné 3. místo na 50 metrů prsa a Lucka velmi pěkné 5. místo na stejné distanci. V desetiletých se předvedly Eva Kamlerová a Romana Seidlerová. Eva výborně zaplavala 50 metrů motýlek, kde vybojovala třetí příčku, a Romana v krásném vyrovnaném souboji na 50 metrů prsa dohmátla jako čtvrtá.

Barbora Lengsfeldová v kategorii jedenáctiletého žactva, kde závodní konkurence nebyla vůbec lehká, zaplavala skvělé osobní rekordy a v pěti startech se umístila na velmi slušných místech mezi prvními 15 závodnicemi.

Nejstarší z výpravy, dvanáctiletý Roman Procházka, bojoval o osobní rekordy a podařilo se mu to. Na stometrových tratích si doplaval nejen pro svá nová osobní maxima, ale i medailové příčky. Na 100 metrů prsa skončil třetí a v ostatních čtyřech startech dohmátl v cíli jako druhý. Všichni plavci Slavoje velmi úspěšně reprezentovali bruntálské plavání a výbornými výkony udělali radost svým trenérům.