První zápas v roce 2011 měl mít jasného favorita v podobě domácího týmu, který první vzájemný duel s Olomoucí vyhrál rozdílem 40 bodů. Ale tentokrát se Hanáci mnohem lépe připravili a nedali domácím vydechnout. Vyrovnaný zápas rozhodli Krnováci až ve třetí čtvrtině, kdy navýšili rozdíl skóre na 15 bodů. I přes četná střídání náskok udrželi až do konce, a úspěšně tak vykročili do nového roku.

Domácí hráči nastoupili do zápasu až příliš uvolněně, nejspíše pod dojmem vysokého vítězství v prvním vzájemném střetnutí. „Kluci hráli hodně laxně, hlavně v útoku si nedokázali poradit s robustními protivníky a zakončovali z nepřipravených pozic. Nedařilo se nám ani při nacvičených signálech, kdy střely končily většinou na obroučce koše.

Naštěstí můžeme mužstvo pochválit za vynikající obranu, která dovolila nastřílet hostům pouze jedenáct bodů v každé čtvrtině prvního poločasu,“ uvedl na úvod trenér Krnova Jan Kovařík. Tato nepropustná obrana zachraňovala nemohoucnost hráčů v útoku. Trenéra nepotěšily především opakované ztráty míčů v rozehrávce.

Nejhezčí basketbal předváděli hráči po poločasové přestávce, kdy rychlým rozehráváním míčů rozebírali obranu protivníka a úspěšně zakončovali. V zakončení se dařilo především Michalovi Hradečnému a Martinu Opršalovi. V poslední čtvrtině se už ale hráči opět přizpůsobili hře soupeře a celková úroveň poklesla. Také obrana Krnovských už nebyla tak neprůchodná jako v předchozím průběhu. Mužstvo Olomouce tak vyhrálo poslední část 19:11, ale tím jen zmírnilo svoji porážku.

„Představili jsme se po dlouhé době v poměrně silné sestavě, kdy chyběl pouze pivot Gazdík, který má kotník v sádře, a Hlaváček s Grossem. Střelecky se prosadili především stabilní opory týmu Opršal a Cikánek. K nim můžeme přiřadit i Hradečného a Smičku. Pod vlastním košem byli důslední kapitán týmu Meca a Haščin, bohužel se neprosadili střelecky. Celkově musím mužstvo pochválit za obranu, ale zase na druhou stranu pokárat za útok. Ale nakonec jsme úkol opět splnili. Vyhrálo se a navíc si zahráli všichni,“ zhodnotil domácí utkání trenér Kovařík.

Krnovští mladí muži si drží v aktuální tabulce oblastního přeboru vedení. Před druhým Valašským Meziříčím mají dvoubodový náskok, Valaši však mají dva zápasy k dobru.

BK Ekotempo Krnov U20 - BCM UP Olomouc 60:53 (14:11, 29:22, 49:34)