Krnovští však museli řešit závažný problém s marodkou. Chyběli nejzkušenější hráči Lukáš Habara a Tomáš Mocik a také oba blokaři základní sestavy Daniel Vinzenz a Radim Dolejš. Ze zkušených žáků nemohl nastoupit Tomáš Svoboda pro zranění nohy. Libero Vojtěch Sukup se musel kvůli nedostatku hráčů přesunout na pozici smečaře.

Jediní zástupci juniorů na svých stabilních postech byl univerzál Antonín Keclík a smečař Marek Wawrzyniak. Kadet Tomáš Keclík nastoupil na svůj post blokaře a jinak sestavu doplnili žáci, nahravač Michal Drabina, smečař Tadeáš Handlíř, univerzál Vojtěch Bažo, blokař Jan Keclík a libero David Gadziala.

Krnovu nešla nahrávka

Takto poskládaný tým se navíc pral s problémem ohledně nahrávky. „Celý krnovský mládežnický volejbal přechází na rychlejší hru spojený s nahrávkou z výskoku a to je nemalý nápor. Kvůli tomu například trvalo našemu nejlepšímu smečaři Tadeáši Handlířovi skoro celý první zápas sejít se s nahrávkou a statistiku měl ze začátku nevyhovující. Jakmile se ale s nahrávkou sešel, nešlo ho zastavit a hrál skvěle,“ osvětloval volejbalovou problematiku Kopeček.

Ani soupeři z Dolního Benešova se však nevyhnula marodka, a tak také nastupoval nekompletní. „Kvůli všem těmto faktorům byl první zápas na pohled nehezký a velmi často se měnil v plácanou,“ mračil se kouč Krnova. Změna přišla až ve čtvrtém setu, kdy se Krnováci konečně sehráli a začali předvádět opravdový volejbal. Soupeř pak už neměl šanci na srovnání a první výhru měli Krnováci v kapse.

Krnov - Dolní Benešov 3:1

Hra na plný plyn

Domácí ŠSK Beskydy sice hráli jen v šesti, ale zato měli v týmu všechny důležité hráče. Navíc bylo poznat, že ŠSK chce Krnovu konečně aspoň jeden zápas vzít. Krnováci si potíže se souhrou odbyli v prvním, lehčím zápase. „A do toho druhého už jsme vlétli na plný plyn a hra podle toho vypadala. Hrál se pohlednější volejbal proložený pěknými akcemi stále jistějšího nahravače Michala Drabiny, který chvílemi trhal obranu soupeře na cucky,“ usmíval se spokojený krnovský lodivod.

Výhra 3:1 byla zaslouženě vybojovaná lepším a nadšenějším výkonem.

Krnov - ŠSK Beskydy 3:1

Krnovští mají velký potenciál

Na hře svého týmu našel Martin Kopeček jen jediný nedostatek. „Kriticky musíme ohodnotit pouze přihrávku. Ta nám chvílemi silně kulhala a hráči Marek Wawrzyniak s Vojtou Sukupem předvedli jen odlesk toho, co opravdu umí,“ povídal kouč, ale okamžitě připojil i pozitiva: „Naopak velmi dobře zahrál univerzál Tonda Keclík v útoku, v obraně i na podání a hodně pomohl k výhrám v obou zápasech. Jeho stále se lepšící žákovský univerzál Vojta Bažo jej úspěšně střídal pouze proto, aby si náš obr Tonda šetřil pohmožděné koleno a Vojta sbíral cenné zkušenosti, což se dařilo,“ pochvaloval si Kopeček.

Líbila se mu také hra nejmladších členů týmu. „Z žáků zazářil výkonem stále se lepšící Jan Keclík a David Gadziala na přihrávce udělal pro tým veliký kus práce.“ Krnov dokonce vyhrál jeden set proti ŠSK v situaci, kdy na hřišti bylo pět žáků a pouze jeden junior.

Trenér krnovských volejbalistů byl s výkonem mužstva navýsost spokojen. „Celkově mě velmi potěšil přístup hráčů k zápasu, který mohli teoreticky vypustit, poněvadž soutěž už je vyhraná. Mnozí bojovali naplno a podali další důkaz, že naši hráči jdou výkonnostně nahoru a nemusíme se pořád spoléhat na jednoho či dva hráče. Navíc žactvo opět potvrdilo své zlepšení již třetí turnaj za sebou, což nemůže být náhoda,“ uzavřel Martin Kopeček.

Krnovští junioři tak úspěšně potvrdili svou pozici a čeká je poslední zápas krajského přeboru doma v Krnově 11. března, kde budou hrát bez pomoci žáků. Ti jedou do Hradce Králové na poslední kolo Českého poháru.