V prvním vzájemném měření sil byla vyrovnaná pouze první čtvrtina. „Bylo to jen o tom, jak dlouho soupeř vydrží se silami," říkal asistent trenéra Opršala Jan Kovařík. První desetiminutovku vyhráli domácí o pět bodů, ale potom začal krnovský náskok narůstat. Od poloviny bylo jasné, že Krnováci doma body neztratí.

BK Krnov U17+U19 - TJ Zbrojovka Vsetín 79:33 (19:14, 33:21, 54:28)
BK Krnov: Siegfried Jiří 18b. (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 2), Durišík Jiří 14b. (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Zápalka Tomáš 13b. (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Chudoba Miroslav 10b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Adam 10b. (trojky: 1, TH: 3/5, fauly: 1), Gazdík Adam 8b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Jouza Matyáš 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Dratnal Martin 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Mezírka Mikuláš 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Krupinský Jaroslav 0b. (fauly: 1), Stanovský Jakub 0b. (fauly: 1), Ticháček Tomáš 0b. (fauly: 0) .

Možná pod dojmem jasného vítězství domácí trochu podcenili začátek odvetného střetnutí. „Hosté snadno překonávali naši nepozornou obranu a ve třetí minutě vedli už 13:0," kroutil hlavou Jan Kovařík a dodal: „Po oddechovém čase se ale kluci probudili a do konce čtvrtiny už Vsetínu nedovolili ani bod."

Od druhé části se pak opakoval scénář prvního vzájemného měření sil. Krnov na palubovce jasně dominoval a dokráčel k dalším dvěma bodům za vítězství.

BK Krnov U17+U19 - TJ Zbrojovka Vsetín 69:41 (10:13, 26:17, 46:29)
BK Krnov: Siegfried Jiří 14b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zápalka Tomáš 12b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Vidlička Adam 10b. (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 0), Durišík Jiří 8b. (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 0), Chudoba Miroslav 7b. (trojky: 1, TH: 2/4, fauly: 1), Filip Daniel 6b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Krupinský Jaroslav 4b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Stanovský Jakub 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Ticháček Tomáš 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Mezírka Mikuláš 2b. (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jouza Matyáš 0b. (fauly: 0), Gazdík Adam 0b. (fauly: 1)