Mladí hasiči Starých Heřminov mají za sebou náročný sportovní program. Nejprve se účastnili dalšího kola Mladecké ligy v Brumovicích, poté cestovali do Holčovic k okresnímu kolu celostátní soutěže Plamen a aby toho nebylo málo, sestava staroheřminovských hasičů vyrazila do Ústeckého kraje, do Lhenice, na první kolo Stimax Cupu.

Nejdříve přišla na řadu Mladecká liga. V Brumovicích se sešlo dvanáct družstev starších žáků, mezi kterými se Staré Heřminovy rozhodně neztratily. Vybojovaly třetí příčku.

Nejdůležitější závod ovšem hostily Holčovice. Proběhla zde jarní část okresního kola celorepublikové hry Plamen. Tady ukázali starší žáci ze Starých Heřminov svou formu. „Naše družstvo všechny štafety vyhrálo rozdílem třídy. A dokonce v požárním útoku CTIF byl náskok na druhého šedesát vteřin, což je fantastické," usmíval se trenér a jednatel SDH Staré Heřminovy Karel Skotnica.

Jeho svěřenci si ovšem vybrali smůlu v klasickém požárním útoku. „Levá proudařka neměla roztaženou hadici a sestřik trval asi o devět vteřin déle," popsal problémy Skotnica a pokračoval: „Po našem pokusu navíc štáb soutěže rozhodl, že druhé pokusy se konat nebudou. Snad to rozhodnutí nebylo záměrné, ale i tak jsme v požárním útoku obsadili druhé místo."

Okresní kolo hry Plamen se skládá z šesti disciplín. „Bohužel z podzimní části jsme si přinesli osmé místo ze závodu v požární všestrannosti, a to nás stálo celkové prvenství," podotkl Karel Skotnica.

Staroheřminovští měli součet všech umístění jako první tým, jenže při shodě rozhoduje právě požární útok, v něm byli horší. „Zavládlo mírné zklamání, jelikož jsme opravdu udělali jednu jedinou chybu. Byla tu obava, že se po šesti letech nepovede postoupit do krajského kola a zrovna u té nejnadanější generace," vyjádřil pocity trenér týmu starších žáků, jenže hned s úlevou dodal:

„Naštěstí jsme součtem všech umístění vyšplhali na druhou příčku a do kraje postupují právě první dva. Musím před družstvem smeknout. Jeden z cílů sezony byl splněn."

Některé mladé hasiče Starých Heřminov však ještě čekal přesun do Lhenice až v Ústeckém kraji. Tam se tým ve složení mladší žákyně Kristýna Krpcová, starší žákyně Tereza Sobotíková a dorostenec Lukáš Spevák zúčastnilo prvního kola Stimax Cupu v šedesáti a stometrových bězích s překážkami jednotlivců, na který byli pozváni.

„Lukáš s Terezou si vybrali smůlu. Především Tereza rozběhla pokus na celkový čas kolem patnácti vteřin, což by si zlepšila osobní rekord o dvě vteřiny. Bohužel jí vypadla proudnice zpoza opasku při sběhnutí z kladiny. Předtím tak absolvovala desetiminutový trénink a nic se nestalo," popisoval smolný okamžik Karel Skotnica a dodával: „Oba byli v první třicítce."

Ale Kristýna Krpcová všechno vynahradila. Ta se vracela po zranění, dvojnásobné zlomenině chodidla. A navázala na své předchozí úspěchy. Zaběhla čas 15,56 sekundy a o devět setin jí uteklo prvenství. „To ale nikoho netrápilo, bylo co slavit," smál se Skotnica a dodal: „Všichni tři naši závodníci se vešli do elitní třicítky z celkem 248 účastníky."