Díky kvalitním sněhovým podmínkám a dlouholetým zkušenostem pořadatelů byl závod jak po pořadatelské, tak i po sportovní stránce hodnocen velmi dobře. Velký podíl na úspěšném závodě má i Sportovní klub policie Olomouc, v jehož areálu se závody pořádaly, a který se podílel i na zabezpečení samotného závodu.

Největším nepřítelem všech závodníků bylo mrazivé počasí. Silný nárazový vítr na střelnici, který trápil závodníky při pátečním tréninku, se v průběhu sobotního a nedělního závodu uklidnil. V neděli se k mrazivému počasí přidala mlha, která vadila hlavně při střelbě.

Závodilo se v rychlostním závodě a v závodě s hromadným startem, vše volnou technikou. V sobotu se utkali mladší kategorie na tříkilometrové trati, starší závodníci pak běželi čtyři kilometry, se dvěma střeleckými položkami vleže. V neděli běželi čtyřkilometrovou trať mladší žáci a pětikilometrovou žáci starší, také se dvěma střelbami vleže.

Závodníci z Klubu biatlonu Břidličná se ve startovním poli neztratili a až do konce závodu bojovali o nejvyšší příčky.

Nejlepšího umístění dosáhl David Volek, který obsadil v sobotním závodě 3. místo s bezchybnou střelbou. V neděli při závodě s hromadným startem ho o stupně vítězů připravil pád na začátku závodu, i přesto však obsadil pěknou šestou pozici.

close Klára Ujfaluši přijíždí na střelnici. zoom_in Vynikající úspěch vybojoval nováček v zimních závodech Českého poháru, Klára Ujfaluši (na fotografii vlevo). Ta obsadila 10. místo v rychlostním závodě se čtyřmi nezasaženými terči. Svoje umístění vylepšila v neděli, kdy se umístila na 5. místě pouze s jednou jedinou chybou na střelnici, která ji ovšem možná připravila o stupně vítězů.

Třetím biatlonistou z Břidličné byl Jaroslav Lichtenberg, který se umístil na 15. a 16. místě ve starších žácích.

Dalším a posledním závodem je Mistrovství ČR v Jablonci nad Nisou ve dnech 22. a 23. února. Inspirací pro všechny žáky může být Mistrovství světa v biatlonu, které bude v Novém Městě na Moravě ve dnech 7. až 17. února a náš okres na něm bude mít také své zastoupení. V barvách české reprezentace se představí i čtyřiadvacetiletá rodačka z Krnova Veronika Zvařičová.

Jaroslav Kováč