Jasné podcenění soupeře, velmi špatná obrana a klouzavá palubovka, to byly hlavní atributy hry favorita.

Co se stalo s krnovskou obranou?

Do utkání nastoupila základní pětice Smička, Opršal, Hradečný, Cikánek a Dvořáček s cílem prokázat své větší herní zkušenosti z ligových soutěží. Ovšem ty se projevovaly pouze v útočné činnosti, kdy fungovala spolupráce rozehrávače Opršala s pivoty Cikánkem a Dvořáčkem.

Ovšem v obraně hosté naprosto zklamali a jejich výkon směrem dozadu byl žalostný. Do tempa se nedostali ani střídající hráči, a tak se domácí drželi na dostřel.

Vítězný obrat se nakonec podařil

Hostům nepomohla ani poločasová přestávka, kdy snad ještě více vychladli. Prakticky nulovou obranu podpořil i nulový útok, kdy hráči dali jen 6 košů za deset minut hry. Poslední čtvrtinu už odehrála redukovaná sestava, ale ani té se nepodařilo zastavit nadšeně bojující domácí, kteří měli skalp lídra tabulky na dosah.

Ještě dvě minuty před koncem vedli totiž 80:74, ale závěr patřil přece jen zkušenějším hostům. Trojka Svěchoty dala hráčům naději na obrat. Zisk míče po špatné přihrávce domácích, koš Opršala a další chyba v rozehrávce soupeře předala míč na stranu Krnova.

A asi třicet vteřin před koncem byl faulován pivot Cikánek, který následně zachoval pevné nervy při střelbě šestek. Poslední útok domácích skončil na dobře fungující obraně Krnova, přičemž po taktickém faulu dal obě šestky Opršal. Obrat tedy byl dokonán.

TJ MEZ Mohelnice - BK Krnov 80:83 (19:25, 37:44, 60:57)
BK Krnov:
Opršal 10, Dvořáček 18, Smička 9, Jollet , Hlaváček 4, Martinec 1, Cikánek 20, Meca 11, Hradečný 4, Urban, Svěchota 6.

(kov)