Od pátku do neděle probíhal ve sportovní hale Lokomotivy Krnov přípravný mezinárodní turnaj mladých basketbalistů věkové kategorie U12. Soupeři krnovského celku byli velmi kvalitní, polská družstva Zyrardówa, Grójce a Ostrówa WLKP a k tomu tradiční soupeř z Opavy a také neznámý Prostějov.

Pro domácí Krnov skončil turnaj velkým úspěchem. „Nakonec jsme získali velmi dobré třetí místo, ve které jsme na začátku vůbec nedoufali. Mohli jsme ale skončit i druzí, protože zápas s Zyrardówem jsme v koncovce naprosto nezvládli. Byl to první zápas turnaje a naše rozehranost nebyla moc dobrá," povídal trenér mladých Krnováků Jan Kovařík a poračoval:

„V průběhu zápasu jsme vedli, ale závěr jsme naprosto promrhali. Nedali jsme třiadvacet šestek a to byla hlavní příčina naší porážky. Ale hráli jsme na dvě pětky se střídáním dalších hráčů lavičky, aby i ti získali cenné herní zkušenosti."

V utkáních s Grójcem a Ostrówem byli Krnovští naopak šťastnější, když vyhráli až košem v posledních vteřinách zápasů. „Oproti prvnímu střetnutí jsme do koncovky nasadili to nejlepší a nakonec se nám to vyplatilo," uvedl Kovařík.

Prostějov přivezl na turnaj mladší kluky a navíc jich bylo jen devět. „My jsme s nimi hráli v sobotu večer a to už měli za sebou dva těžké zápasy. Soupeř byl už unavený a tak jsme vyhráli vysokým rozdílem," popisoval krnovský trenér.

V posledním zápase chyběli Krnovu dva nejrychlejší hráči. Opava předváděla po celý turnaj naprosto suverénní výkony, a proto byla jasným favoritem. „Snažili jsme se je potrápit a to se nám chvílemi i dařilo. Ale nakonec se kvalita opavské lavičky přece jen projevila. Po vystřídání naší základní rotace už nás hosté naprosto přehrávali," hodnotil Jan Kovařík.

S výsledkem svého týmu byl Jan Kovařík docela spokojen, věděl však, kde mladíky Krnova tlačí bota. „Celkově nám chybí lepší efektivita v útoku, pohyb a rotace hráčů na útočné polovině hřiště. Potřebujeme až příliš mnoho střel na dosažení koše a to se nám nevyplácí. Další šanci na střelu už nemusíme příště dostat.

Příliš sólujeme a nepřihrajeme lépe postavenému spoluhráči. Jednoduchá akce hoď a běž nám prostě nic neříká. Raději driblujeme do plných," nastínil hlavní problémy trenér BK Krnov.

Výsledky turnaje

BK Krnov - Źyrardów 37:40
Ostrów Wlkp. - Grójec 41:40 pp.
BK Krnov - Ostrów Wlkp. 48:46
Opava - Grójec 60:22
Prostějov - Źyrardów 39:55
Opava - Ostrów Wlkp. 72:25
BK Krnov - Grójec 34:32
Opava - Prostějov 77:33
Żyrardów - Ostrów Wlkp. 49:25
BK Krnov - Prostějov 67:30
Żyrardów - Grójec 35:31
Prostějov - Grójec 47:29
Żyrardów - Opava 32:61
Prostějov - Ostrów Wlkp.34:57
BK Krnov - Opava 34:48

All Stars tým

Krnov: Jakub Choma
Opava: Ondřej Týn
Ostrów Wlkp.: Kacper Marchewka
Grójec: Bartosz Jakubczak
Prostějov: Jan Tabery
Żyrardów: Grzegorz Aromowski
Nejužitěčnější hráč: Petr Lazecký (BK Opava)

Konečné pořadí: 1. BK Opava, 2. Żyrardów, 3. BK Krnov, 4. Ostrów Wlkp., 5. Prostějov, 6. Grójec