Nejvýše byli postaveni fotbalisté dorosteneckého týmu FK Krnov a žáci Jiskry Rýmařov, kteří startovali v divizní soutěži. Krnovským mladým fotbalistům druhá sezona v soutěži příliš nevyšla a po šestadvacátém kole skončili na posledním, čtrnáctém místě a to znamenalo sestup do krajského přeboru. Sezonu začali Krnované pod vedením Marcela Cudráka a pohybovali se ve spodních patrech divizní tabulky.

Výsledky se nelepšily ani na jaře a tak to u družstva zkoušel krnovský záchranář, Rudolf Klimenko. Ani on ale změnu nepřinesl. Tým skončil nakonec se stejným počtem 22 bodů jako Jeseník a Nový Jičín na posledních místech. Nejhorší vzájemná bilance pak poslala Krnov po dvou divizních sezonách zpět do krajského přeboru. Mladší dorostenci Krnova pod vedením kouče Dvořáka obsadili předposlední, třinácté místo se šestnácti body před posledním Novým Jičínem.

Radovat se ze záchrany v divizní soutěži mohou v Rýmařově. Tam svěřenci bratrů Milana a Jiřího Furika obsadili nakonec s dvaceti body předposlední, třinácté místo před posledním Vsetínem. Zisk většího počtu bodů než předposlední z druhé skupiny, Kyjov, pak znamenal udržení divizní příslušnosti pro příští soutěžní ročník. Mladší žáci Jiskry obsadili pod vedením Zdeňka Kudláka s pětadvaceti body pěkné jedenácté místo v divizní soutěži.

V krajském přeboru žáků startovali fotbalisté Slavoje Bruntál. Ani oni svými výkony příliš nepřesvědčovali. Již na podzim se ze soutěže ohdlásil tým Polanky, a tak po skončení celého ročníku sestupoval díky udržení se Rýmařova v divizi jen jeden tým. I to sehrálo svou roli a svěřencům trenéra Kyselého stačilo k udržení krajského přeboru předposlední, dvanácté místo s osmnácti body. Poslední Orlová získala čtyři body.

V soutěži se nedařilo ani mladším žákům Slavoje Bruntál. Ti pod vedením Petra Mlčucha získali za celou soutěž patnáct bodů a obsadili poslední, třinácté místo. V krajském přeboru dorostu mohou být spokojeni fotbalisté Slavoje Bruntál alespoň s jarní částí, kterou sehráli výborně. Tým trenéra Kyselého byl po podzimu jasně na sestup, ale šňůra vítězství v jarních mistrovských zápasech vynesla mladý kolektiv Slavoje se ziskem osmatřiceti bodů na desáté místo. Také mladší dorost Slavoje vedl z pozice trenéra Kyselý a tým obsadil se čtyřiapadesáti body osmé místo.

V krajské soutěži dorostu se dařilo svěřencům kouče Nováka z Města Albrechtic. Albrechtické družstvo léta hraje dobrý fotbal na špici tabulky soutěže a i letos skončilo Avízo se čtyřiapadesáti body na pěkném třetím místě. Ve středu tabulky skončili fotbalisté rýmařovské Jiskry, kteří nasbírali jedenačtyřicet bodů. Poslední z našich účastníků v krajské soutěži dorostu, Horní Benešov, se loučí. Svěřenci Roberta Kaluži skončili s dvaceti body dvanáctí a sestupují do okresního přeboru.

Hned tři družstva startovaly v krajské soutěži žáků. Krnovským mladým fotbalistům se ani letos nepodařilo postoupit do krajského přeboru. Tým Vladimíra Schreiera obsadil se sedmatřiceti body až čtvrté místo. Na čtvrtém místě skončili také mladší žáci krnovského oddílu, kteří ale nasbírali za sezonu celkem sedmačtyřicet bodů. Vcelku dobře si vedli starší žáci Olympie Bruntál, kteří pod vedením Zdeňka Orsága vybojovali se ziskem dvaatřiceti bodů pěkné šesté místo. Ještě lépe si vedli mladší žáci Olympie Bruntál, kteří jsou velkou nadějí oddílu. Tým kouče Jiřího Filipčíka získal celkem padesát bodů a skončil druhý za vítězným Hlučínem.

Bojovali také vrbenští fotbalisté. Starší žáci Sokola získali jedenadvacet bodů a deváté místo bohatě stačí k záchraně. Mladší žáci Vrbna vybojovali čtrnáct bodů a obsadili předposlední, jedenácté místo v soutěži. Z okresního přeboru do krajské soutěže postupuje jasně Olympie Bruntál. Z žáků postupuje tým Avíza Město Albrechtice ze třetího místa, když jako jediný z okresních týmů projevil zájem o postup. Bilance našich týmů tedy není zrovna zářivá, ale v oddílech se poctivě pracuje a tak věřme, že tato náročná práce teprve své ovoce v oddílech přinese.