Bronz Smékalové mezi kadetkami

Mistrovství České republiky kategorie kadetek přivítala Třebíč. Sjela se konkurence dvaačtyřiceti závodnic a mezi nimi i dvě bruntálské, Barbora Smékalová a Tereza Palupčíková. „Bára byla v této věkové kategorii nováčkem a patřila k nejmladším účastnicím. Tereza už zaujala svými výbornými výkony v loňském roce," představila reprezentantky Bruntálu šéfka oddílu Lenka Orságová.

Na kadetky čekaly dvě sestavy, nejprve se představily s kužely a potom i se švihadlem. Z celého startovního pole se jen šestnáct dostalo až do finálové části. „Terezka i Barborka první sestavu s kužely zacvičily výborně a mohly být spokojené i s hodnocením.

Švihadlo, které zvládají bravurně, bylo jistotou pro zajištění postupu do finále," povídala Lenka Orságová a pokračovala: „Bohužel, velká chyba na konci vynikajícího předvedení připravila Terezku o postup. Barborka po finálové sestavě s míčem skončila na celkovém 9. místě."

Barbora Smékalová ale nakonec domů s prázdnou neodjížděla „Její sestavu se švihadlem ohodnotili rozhodčí jako třetí nejlepší, a tak si domů odvezla za tuto sestavu bronzovou medaili," usmívala se Orságová.

.

Kadetky. Dole zleva Barbora Smékalová, Tereza Palupčíková, nahoře zleva trenérka Hana Smékalová, rozhodčí Martina Šomodíková. foto: Lenka Orságová

Orságová uspěla mezi dorostenkami

Dorostenky měly svůj republikový šampionát ve Žďáru nad Sázavou. Jedinou zástupkyní bruntálské moderní gymnastiky byla Marie Orságová, kterou přijela podpořit početná komunita fanoušků z řad rodiny a také její dvě mladší kolegyně kadetky.

„Úroveň je v kategorii dorostenek vysoká a konkurence silná. Marušce se cvičení dařilo, nedopustila se žádných chyb a konečné třiadvacáté místo v tak silné konkurenci je pro ni úspěchem," uvedla Lenka Orságová.

.

MČR dorostenek. Zleva trenérka Hana Smékalová, Marie Orságová. foto: Lenka Orságová

Naděje sbíraly zkušenosti v Brně

Posledním letošním velkým závodem pro trenérku a úplně prvním v životě pro nejmladší bruntálské závodnice Anetu Ambrozyovou a Adélu Žerotínskou bylo mistrovství ČR nadějí mladších. To se konalo v příjemném prostředí sportovní haly Vodová v Brně. Na ploše se představilo celkem čtyřicet osm nadějí z celé republiky.

„Při první účasti na mistrovské soutěži šlo spíše o sbírání zkušeností. Bohužel se naše závodnice dopustily v obou sestavách hrubých chyb a to je připravilo o lepší umístění. Ale jenom účast na MČR je pro ně obrovský úspěch a velká zkušenost," hodnotila kladně účast v Brně Lenka Orságová.

Velkou práci odvádí pro bruntálské moderní gymnastky především zkušená trenérka Hana Smékalová. „Právě jí patří největší dík, za přípravu našich závodnic. Samozřejmě musím poděkovat celému zázemí moderní gymnastiky, SVČ Bruntál a samozřejmě rodičům," dodávala předsedkyně oddílu Lenka Orságová.

Bruntálský oddílOddíl moderní gymnastiky funguje v Bruntále už od roku 1977. V současné době se moderní gymnastice věnuje okolo třiceti dětí ve věku od 4 do 15 let ve čtyřech výkonnostních odděleních pod vedením čtyř kvalifikovaných trenérek. Více informací na webových stránkách www.mgbruntal.cz.