Tým se postavil na start ve složení Ema Cetkovská (SKC Tufo Prostějov), Markéta Hájková (Duha Lanškroun), Nela Haľáková (ACS Drak Vrbno pod Pradědem) a Hana Heřmanovská (TJ Uničov).

Podpora účasti tohoto družstva je dalším chvályhodným počinem Czech Mix Teamu, pro nějž je podpora naší ženské cyklistiky prioritou. Celému týmu šlo především o sbírání cenných zkušeností, které děvčata jistě dříve nebo později zúročí na domácích závodech i v dalších zahraničních startech.

Na start se postavily společně kategorie chlapců i dívek, konkrétně starší žáci a starší žákyně s kadetkami. Celkem to znamenalo sto padesát jedna závodníků a závodnic, což je na české poměry skutečně velký peloton. „Musely jsme se rychle přizpůsobit velkému balíku, na tolik startujících nejsme v Česku zvyklé.

Osobně mám ze závodu dobré pocity, ale vím, že v mnoha ohledech se ještě musím zlepšit," říkala nejstarší členka týmu Ema Cetkovská. Kromě děvčat se na start závodu postavil i chlapecký tým pod hlavičkou Olomouckého kraje. Vedoucím této výpravy byl uničovský trenér Ivo Heřmanovský.

-fr-