Jen jedno vítězství se podařilo urvat starším žákyním Lokomotivy Krnov na domácí palubovce. A i na to se pořádně nadřely. Domácí celek přivítal o víkendu v dalším kole nejvyšší soutěže starších žákyň poslední tým tabulky z Tábora. V neděli pak narazily Krnovačky na sedmý Pelhřimov. „Určitě chceme uspět, ale hlavně v neděli proti Pelhřimovu to bude hodně těžké. Musíme hrát jako tým,“ uvedla před zápasy trenérka Krnova Ivana Hlaváčková.

Proti poslednímu družstvu ligy BK Tábor to však nebyla žádná procházka. Protivník do utkání vstoupil s úmyslem odčinit vysokou porážku, kterou od Krnovských utrpěl v domácí hale. A polovinu zápasu se jim to dařilo.

Domácí děvčata se proti odstupované obraně, kterou soupeř dovědně střídal s obranou zónovou, jen horko těžko prosazovala. „Snažily jsme se hrát na rychlé protiútoky, ale ztrácely jsme neuvěřitelné množství balónů,“ povídala Hlaváčková. Krnovačky sice vyhrály první čtvrtinu o pět bodů, jenomže soupeř jim to ve druhé části vrátil. Vyhrál ji o šest. Hostující basketbalistky tedy vedly v poločase o jeden bod 29:30.

Rozhodla až třetí čtvrtina

Pak ale nastal zlom. Domácím se dařilo, na co sáhly. Naopak Tábor se k ničemu nedostal. Lokomotiva si ve třetí čtvrtině zajistila rozhodující náskok. Jihočeškám dovolila trefit jen jediný koš, zatímco její hráčky daly 14 bodů. Poslední dějství už tak veselé nebylo. Tábor chtěl s utkáním ještě něco udělat. Krnovu se nejprve v páté minutě vyfaulovala Vávrová a po ní ještě Dančiová a Dudová. Střídající hráčky se snažily a zuby nehty držely vedení. I když táborský celek poslední čtvrtinu vyhrál o šest bodů, na Krnov to nakonec nestačilo. Domácí basketbalistky uhájily vítězství 61:56.

„No, nadřely jsme se víc, než jsme čekaly,“ kroutila hlavou trenérka Hlaváčková a pokračovala: „Nebýt vynikající třetí čtvrtiny, tak nevím, jak by to nakonec dopadlo.“ Své hráčky i pochválila: „Výborný výkon podala Paja Thiebergerová, která ukázala svou basketbalovou chytrost, dokázala číst hru a její zakončování úniky či střelami zdálky. Pochvalu zaslouží také Barča Dudová, která ovládla doskakování pod oběma koši, dobře bránila a také se dokázala prosadit v útoku,“ dodala Ivana Hlaváčková.

Lokomotiva Krnov - BK Tabor 61:56 (19:14, 10:16, 14:2, 18:24)
Body:
Thiebergerová 17, Dudová 11, Dančiová 11, Vávrová 10, Strakošová 5, Melcrová 4, Krejčí 3.

Pelhřimov byl prostě lepší

Střetnutí s Pelhřimovem, to už byla trochu jiná písnička. Basketbalistky Lokomotivy Krnov tahaly prakticky celou dobu za kratší konec provazu. Nevyhrály ani jednu čtvrtinu a za soupeřem herně zaostávaly. Celek z Vysočiny každou minutu postupně navyšoval svůj bodový náskok.

„Celý problém byl v tom, že jsme nebyly schopny ubránit jednu jedinou hráčku. Ta nám dala neuvěřitelných čtyřicet pět bodů. To se přece nemůže stávat,“ krčila rameny šéfka krnovské střídačky. K tomu se přidala ještě jedna věc. Domácí hráčky jednoduše ztrácely míče, protivník z toho přecházel do protiútoků a získával jednoduché body. Krnov ztratil osmadvacet míčů a jen tři získal. Navíc se trápil při střelbě trestných hodů, zahodil jich celkem čtrnáct. Všechny tyhle aspekty nakonec vedly k porážce Lokomotivy na jejím domácím hřišti s Pelhřimovem v poměru 64:81.

„Nedařilo se nám v podstatě v žádné herní činnosti. Jak už jsem řekla, jedna hráčka nám nemůže dát takové množství bodů. Navíc ty zbytečné ztráty a ty šestky. Ale některé musím i pochválit. Hlavně Míšu Vávrovou, ta zahrála výborně. Sama dala dvaadvacet bodů a přidala dvanáct doskoků.

Zlepšený výkon zvláště v poslední čtvrtině podala Domča Melcrová a taky se probudila Bára Dudová,“ uzavřela Ivana Hlaváčková. Lokomotiva Krnov se drží na desátém místě dvanáctičlenné tabulky nejvyšší soutěže starších žákyň.

Lokomotiva Krnov - BK Pelhřimov 64:81 (11:17, 19:21, 18:23, 16:20)
Body:
Vávrová 22, Melcrová 12, Dudová 10, Strakošová 8, Dančiová 5, Thiebergerová 5, Glacová 2.