Basketbalové hráčky ze Základní školy Dvořákův okruh 2 se po úspěšném okresním kole propracovaly až do samého finále České republiky, které se konalo ve Sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci. O titul bojovalo osm nejlepších dívčích a osm rovněž nejlepších chlapeckých týmů.

Děvčata ze Základní školy Dvořákův okruh 2 se umístila na konečném sedmém místě, když ve skupině podlehla pozdějším finalistkám z Benešova a Prostějova. Účast na mistrovství byla veliká. Na začátku letošního ročníku stálo 7693 dětí z 585 základních škol startujících v 62 českých regionech.

„V tak velké konkurenci je to obrovský úspěch, že se naše studentky umístily na sedmé příčce. Proto děvčatům patří velká gratulace a poděkování za bojovnost, která je zdobila po celý rok. Poděkování patří rovněž trenérům Hradilovým,“ okomentovalo úspěch vedení školy.

Sestava družstva: Beata Jouzová, Michaela Vávrová, Monika Tošenovjanová, Zuzana Vaculíková, Nikola Strakošová, Barbora Dudová, Veronika Sedláčková, Nikola Vodičková, Veronika Kačurová.