Odchozené vítězství a švihadla za trest

Od počátku střetnutí měly Krnovanky jasnou převahu, kterou prokazovaly i na palubovce. „Ostrava od začátku sezony udělala veliký pokrok, hlavně v proměňování snadnějších dvojtaktů a nehlídaných dorážek zpod koše," pochválila soupeře trenérka Krnova Jana Hradilová.

„Naše holky zase zlepšily oproti počátku sezony útočnou fázi, celkem úspěšně se nám dařilo zakončovat. Ale ta obrana…," povzdechla si bývalá ligová basketbalistka a hned dodala vysvětlení: „Máme bránit osobně, ale občas se u protihráčky sejdou tři naše holky a dvě soupeřky jsou nekryté."

Mladé krnovské hráčky mívají tradičně ještě jeden problém, když soupeř rozehrává vysokým přehozem na jejich polovinu. „Říkáme tomu bruntálský kopec. Když se nám to stane jednou, dvakrát, dobře, ale nám se stává, že to přijde i osmkrát za čtvrtinu a holky jsou z toho zase překvapené," kroutila hlavou Hradilová a ještě dodala:

„Některé hráčky také nepodaly stoprocentní výkon, ale jelikož se nám základna rozšiřuje, budou si muset místo v sestavě vybojovat." Také proto vyplnila krátkou přestávku před odvetou neoblíbená činnost krnovských basketbalistek, cvičení se švihadly.

Lokomotiva Krnov U12 - Basket Ostrava 72:25 (23:10, 35:14, 51:20)
Lokomotiva Krnov (sestava a body): Zlata Chudárková 10, Michaela Papadopulosová 10, Julie Ječmenová 8, Kateřina Řemínková 8, Denisa Klimenková 8, Natálie Malovaná 6, Valérie Ostráková 5, Zuzana Šturcová 5, Alena Janalíková, Agáta Pořízková, Monika Vrbová 4, Barbora Palicová. Trestné hody celkem 16/6 (úspěšnost 38%)

Zlepšené nasazení a opět výhra

Skóre odvety narůstalo v obdobném duchu jako v prvním duelu. Už v poločase vedly Krnovanky o třicet bodů a jednoznačně kráčely za vítězstvím. Už se jim asi nechtělo skákat přes švihadlo před zaplněnou halou, a tak přidaly i bojovnost.

„Pozitivní je, že když začala odvetná část soutěže, můžeme srovnávat. V minulých utkáních jsme u nich v Ostravě zvítězily o dvacet devět a osmačtyřicet bodů, tentokrát to bylo více, o čtyřicet sedm, respektive padesát," povídala Jana Hradilová.

O víkendu hrají mladé krnovské naděje v kategorii U11 s Javorníkem o první místo a trenérka ví, že výkon musí být lepší. „Kdybychom hrály s Javorníkem takhle, tak by to asi nedopadlo dobře. Budeme muset makat od začátku až do konce," říkala šéfka krnovské lavičky.

Lokomotiva Krnov U12 - Basket Ostrava 78:28 (22:11, 45:15, 67:25)
Lokomotiva Krnov (sestava a body): Denisa Klimenková 15, Michaela Papadopulosová 14, Julie Ječmenová 14, Zlata Chudárková 12, Natálie Malovaná 7, Alena Janalíková 6, Kateřina Řemínková 5, Valérie Ostráková 3, Agáta Pořízková 2, Barbora Palicová, Zuzana Šturcová, Monika Vrbová. Trestné hody celkem 12/6 (úspěšnost 50%)