SK BRUNTÁL – BK SPARTAK MYJAVA 52:33 (8:10, 12:8, 17:10, 15:5)

„Na děvčatech nebyla příliš znát únava z delšího cestování. Své soupeřky se snažily přehrát rychlou kombinací a pečlivou obranou," řekl k prvnímu střetnutí na turnaji trenér Dalimil Morys.

Bruntalačkám občas dělalo problémy zakončení, proto se jim nedařilo mírnou herní převahu zužitkovat ve výraznější vedení. „Od třetí části tým více vyztužil obranu. Získané míče holky dokázaly rychle přenášet do útoku, kde hrozily vytrvalým tlakem.

Pomohla nám zlepšená práce na útočném doskoku, umožnila dorážet nepřesné střely," komnetoval první vítězství kouč.

SK BRUNTÁL – BK SLAVIA TRNAVA 70:52 (22:13, 27:14, 9:17, 12:8)

Utkání dvou různých poločasů, to byl duel proti Trnavě. „V první půlce jsme hráli svižně. Děvčata dobře bránila a pak rychle kombinovala směrem dopředu. To přinášelo ovoce a náš náskok do poločasu pozvolna narůstal," řekl Dalimil Morys a dodal:

„Na druhou stranu jsme ale měli velký počet faulů a soupeř neustále házel šestky." A právě nedisciplinovanost se po přestávce proti českému celku obrátila. „V obraně jsme zbytěčně používali ruce, jedna hráčka se vyfaulovala, dalším to hrozilo.

Trnava snížila, ale holky se naštěstí rychle vzpamatovaly, hrály vzadu svědomitěji a dotáhly to k vítězství," liboval si Morys.

SK BRUNTÁL – ŠŠK ŽILINA 47:50 (7:15, 8:17, 18:10, 14:8)

Střetnutí s Žilinou, to byl souboj už jistých finalistů turnaje. Bruntálský tým nastoupil bez trenérů, kteří sledovali zápas z tribuny. „Holky dostaly za úkol, aby si samy přečetly soupeřky a ty svoje postřehy přenesly do následného finále," říkal zkušený trenér Bruntálu.

Jenže hráčky se nové situace zalekly. Hrály chaoticky, obrana nefungovala. V šesté minutě už Žilina vedla dvoucifeným výsledkem, na straně Bruntálu byla stále nula. „Když pak naše holky trefily první koš, začalo se dařit a už držely se soupeřem krok," poznamenal Morys a pokračoval: „O přestávce jsme jim řekli pár pokynů a na palubovku pak nastoupil úplně jiný tým."

Bruntalačky získávaly převahu a náskok Žiliny se tenčil. Bohužel tříbodová střela v závěru vyrovnání nepřinesla a Bruntál o tři body padl. Ale měl před sebou finálovou odvetu.

SK BRUNTÁL – ŠŠK ŽILINA 58:45

A bylo tu finále. Důležité bylo, aby se bruntálské basketbalistky vyvarovaly chyb. „Pořád nás trápila nižší úspěšnost střelby, ale větší starosti nám dělaly chyby a ztráty v útoku. I v obraně byly holky nesoustředěné, soupeř měl převahu," povídal kouč Dalimil Morys.

V průběhu druhé čtvrtiny se vyšplhal náskok Žiliny až na dvanáct bodů. Pomohl oddechový čas a do poločasu už byla ztráta jen šestibodová. Rozhodující byla třetí desetiminutovka. „Tam náš tým protivníkovi nic nedovolil, naše obrana byla jako zeď a začalo se dařit i podkošovým hráčkám," usmíval se trenér.

Před poslední částí už vedl Bruntál o sedm bodů. I přes drobné problémy už Bruntalačky utkání nepustily, svůj náskok ještě navýšily a zaslouženě získaly zlatý pohár. „Domácímu klubu ŠŠK Žilina musíme poděkovat za krásný turnaj. Doufám, že budeme mít z naší hry radost i v novém roce," uzavřel Dalimil Morys.

Ke zlatým medailím přidal Bruntál ještě další úspěchy. Do all star týmu turnaje byly zvoleny i Petra Mazalová s Hanou Samsonovou. A právě bruntálská Petra Mazalová byla všemi trenéry zvolena nejlepší hráčkou turnaje.

SK Bruntál: Veronika Balušková, Nikol Barnetová, Julie Ječmenová, Nikol Kuspišová, Petra Mazalová, Aneta Rošková, Hana Samsonová, Klára Vajdová