SK Bruntál - TJ Rožnov pod Radhoštěm 40:26 (12:5, 9:6, 6:8, 13:7)

První utkání se mladým bruntálským basketbalistkám nadmíru povedlo. „To bylo asi to nejlepší, co naše holky letos předvedly. I přes únavu dokázaly hrát v plném nasazení. Bojovaly o každý míč. V útoku se nám dařilo hrát rychlé kombinace. Mnoho akcí bylo moc pěkných a holky si vysloužily potlesk fanoušků," chválil své svěřenkyně Dalimil Morys.

Domácí hráčky kromě třetí čtvrtiny, kterou prohrály o dva body, všechny ostatní vyhrály. „Ještě lépe se dařilo pracovat v obraně. Všechny hráčky poctivě dodržovaly pokyny, vyvarovaly se zbytečných chyb. Výborně se vracely i pracovaly správně na nohou," pokračoval bruntálský trenér.

Hráčky z Valašska se vůbec nedostávaly do hry a Bruntál tak zaslouženě zvítězil. „Soupeřky tak byly odkázány na ne příliš úspěšnou střelbu ze střední vzdálenosti. Zaslouženou výhru si děvčata pojistila závěrečným tlakem," dodal Morys.

SK Bruntál - TJ Rožnov pod Radhoštěm 36:52 (11:9, 9:14, 6:19, 10:10)

V odvetě dostaly hned od počátku příležitost méně zkušené domácí hráčky. „Ale i ty dokázaly nepustit soupeřky do příliš výrazného náskoku. Zkušenější sestava pak dokázala vývoj první čtvrtiny ještě otočit v náš prospěch," popisoval domácí trenér.

Od druhé části se už začal postupně projevovat úbytek sil. „Děvčata se již hůř vracela do obrany. Unavené nohy nedokázaly stíhat soupeřky. Podobné to bylo i v útoku. Špatná koordinace, chybějící důraz při zakončování," objasnil Dalimil Morys důvody porážky, ale s jedním vítězstvím nad Rožnovem byl spokojen.

„Za oba výkony si holky zaslouží velkou pochvalu. Všichni odcházeli s pocitem, že se už více nedalo dělat," usmál se nakonec trenér Bruntálu.