VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Michaela Fusková mistryní republiky

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Historicky první titul mistryně České republiky v moderní gymnastice přivezla bruntálská reprezentantka Michaela Fusková.

20.5.2007
SDÍLEJ:

Michaela Fusková na stupni nejvyšším.Foto: DENÍK/Archiv

V sobotu 12. května se konalo mistrovství České republiky v moderní gymnastice v kategorii kadetek ve Žďáru nad Sázavou. Náš oddíl jely reprezentovat dvě závodnice, Michaela Fusková a Michaela Mazouchová. Obě děvčata měla tuto závodní sezonu velmi dobrou formu. Michaela Fusková dokonce nenašla v letošním roce přemožitelku a ze všech závodů přivážela pouze zlaté medaile. Na vrchol sezony se velmi pečlivě připravovaly a pod trenérským vedením Hany Smékalové a Martiny Šomodíkové chtěly své snažení zúročit právě ve Žďáru.

Průběh celé soutěže začal už ráno o půl deváté, kdy se vylosovalo náčiní, se kterým budou závodit v první polovině závodu všechna děvčata celého startovního pole. Los rozhodl o tom, že se bude cvičit v sestavách s obručí a s míčem. Při slavnostním nástupu byla jmenovitě představena všechna děvčata a celou atmosféru podtrhla státní hymna. Michaela Fusková nastupovala na závodní plochu s pořadovým číslem čtyři se sestavou s obručí. Všichni co Míšu znají ví, že je velmi nervózní a po odcvičení této sestavy si mohli oddychnout, protože „zajela“ na výbornou. Bodové hodnocení tomu odpovídalo a Míša odskočila svým soupeřkám hned v úvodu závodu.

Se startovním číslem šestnáct nastupovala na plochu další naše závodnice Michaela Mazouchová, také se sestavou s obručí. Její soustředěné cvičení jí vyneslo na průběžnou 6. pozici. V sestavě s míčem se pak bojovalo o co nejlepší výchozí postavení před druhou polovinou závodu, kdy 16 nejlepších děvčat mělo absolvovat finálové cvičení s kužely. I tuto sestavu Míša Fusková zvládla bez většího zaváhání a do finále postupovala z 1. místa. Velkou smůlu však měla Míša Mazouchová, kdy se jí po náročném vyhození a následném chycení míč odkutálel ze závodní plochy a samozřejmě, že následovaly velké bodové srážky. I přesto nešťastná Míša postoupila do finále ze 14. místa. Ve finále pak závodnice startovaly v obráceném pořadí.

Tentokrát šla na svou sestavu s kužely jako první z našich gymnastek Michaela Mazouchová. Ta se dokázala neuvěřitelně zkoncentrovat a své poslední vystoupení předvedla bez jediné chybičky. Bodové hodnocení (ač to není moc zvykem) měla velmi vysoké a během dalších cvičení stoupala ve výsledkové listině výš a výš. Nakonec si polepšila o neuvěřitelných šest míst a v konečném pořadí obsadila vynikající 8. místo. Michaela Fusková musela na předvedení své sestavy čekat až úplně na závěr. Ve ztichlé hale, kdy úplně všichni upírali zraky pouze na ni a čekali na její výkon měla velmi těžkou pozici. Sestava, která trvá 1. 30 min se zdála pro ni i pro její trenérku nekonečná. Po odeznění posledního tónu její skladby mohli všichni co Míše drželi palce jásat. Titul mistryně České republiky si vybojovala!

Pro oddíl moderní gymnastiky Bruntál je tento úspěch historicky první, i když i v minulosti odvážel z M ČR medailová umístění a vychoval řadu vynikajících závodnic. První medailistkou našeho oddílu na M ČR byla pod vedením trenérky Hany Smékalové Martina Šomodíková, která svým zapálením pro tento sport velmi výrazně napomáhá k úspěchu našich závodnic. Velký dík patří i rodičům těchto závodnic za jejich trpělivost a obětavost pro tento typicky ženský a krásný sport.

20.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Strojírenský dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Albrechtice, Práce v riziku: hluk, prach, vibrace, Hlásit se na e - mail frantisek.hodny@cz.bosch.com nebo na telefon 554 694 509, Z : 9.1.2018. Pracoviště: Bosch termotechnika s.r.o. - provozovna krnov, Ve Vrbině, č.p. 588, 794 01 Krnov 1. Informace: František Hodný, +420 554 694 509.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 28 000 Kč

Zootechnici Zootechnik. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Město Albrechtice, Nástup ihned, 5 let praxe, znalost práce na PC, znalost centrální evidence skotu+portál farmáře, ŘP sk.B , schopnost řídit kolektiv. Na základě Vašeho životopisu budete telefonicky pozvání na výběrové řízení., Stravenky, odměny dle dosažených výsledků, služební telefon., Hlásit se na e - mail : kureckova@zpmas.cz, Z : 17.5.2018. Pracoviště: Zemědělský podnik, a.s. město albrechtice, Zámecká, č.p. 83, 793 95 Město Albrechtice. Informace: Jana Kurečková, +420 730 870 918.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referent odboru výstavby a životního prostředí. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Vrbno pod Pradědem, místo výkonu práce : Vrbno pod Pradědem, Požadavky: splnění povinnosti dle § 7 odst. 5 a předpokladů daných v § 4 zákona, č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, Požadavky na vzdělání: maturitní zkouška a ZOZ pro stavební řád a vyvlastnění nebo SŠ vzdělání s maturitou v oboru stavebním a 3 roky praxe v oboru stavebnictví, (další možnosti vzdělání: vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském programu v oboru stavebním, architektonickém nebo právním, nebo vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví a dva roky praxe v oboru stavebnictví), Předpokládaný nástup: září 2018 nebo dohodou, Další požadavky:, • praxe ve státní a veřejné správě, zkouška zvláštní odborné způsobilosti výhodou, • základní orientace v právních předpisech výhodou (zákon č.500/2004 Sb., správní řád), • odpovědnost, důslednost při dodržování právních předpisů, vysoké pracovní nasazení, • komunikační a organizační schopnosti, flexibilita, schopnost práce pod tlakem, rozhodnost, • schopnost pracovat v týmu, ochota dalšího vzdělávání, • velmi dobrá uživatelská práce na PC, • nekuřácké pracoviště, • řidičský průkaz skupiny B, Nabízíme:, • 5 týdnů dovolené, 3 dny sick days, příspěvek na stravování a další benefity, Přihláška dle § 7 odst. 4 zákona 312/2002 Sb. musí obsahovat tyto náležitosti:, • jméno, příjmení, titul uchazeče, • datum a místo narození uchazeče, • státní příslušnost uchazeče, • místo trvalého pobytu uchazeče, • číslo občanského průkazu uchazeče, • datum a podpis uchazeče, K přihlášce se připojí tyto doklady:, • životopis s uvedením dosavadních zaměstnání a odborných znalostí a dovedností, • výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce – lze doložit při jednání výběrové komise, • čestné prohlášení, že proti uchazeči není v době konání konkurzního řízení vedeno žádné trestní řízení, • ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, • motivační dopis, Místo, adresa a způsob podání přihlášky:, • poštou nebo osobně na podatelně úřadu v zalepené obálce označené „Referent - VaŽP“, adresa MÚ Vrbno pod Pradědem, Nádražní 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem, Termín doručení přihlášky: 29. 8. 2018 do 16:00 hodin, Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče a výběrové řízení kdykoli bez udání důvodů zrušit. Rozhodnutí výběrové komise bude uchazečům oznámeno písemně. Uchazeč nese náklady, které mu účastí ve výběrovém řízení vznikly (§9 odst. 6 zák. č. 312/2002 sb.). Podáním přihlášky uchazeč souhlasí s tím, že zadavatel bude pro potřeby výběrového řízení nakládat s jeho osobními údaji., Z : 13.8.2018. Pracoviště: Město vrbno pod pradědem, Nádražní, č.p. 389, 793 26 Vrbno pod Pradědem. Informace: Miroslav Adámek, +420 554 795 101.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 18 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha prodejny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: místo výkonu práce : Penny Bruntál, Krnovská 1926/5, Příjemné vystupování, trestní bezúhonnost, spolehlivost, dochvilnost., Doporučenky nemůžeme potvrzovat do 3 dnů, jelikož jezdíme po celé republice., Hlásit se na telefon 775 872 835 od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00, Z : 2.7.2018 A : 31.7.2018. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. - pracoviště penny bruntál, Krnovská, č.p. 1926, 792 01 Bruntál 1. Informace: Iveta Škubalová, +420 775 872 835.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SK Moravan Oldřišov – FC Slavoj Olympia Bruntál 3:4
27

Bruntál zvládl přestřelku a postupuje

Fotbalisté Nových Sadů (ve žluto-černém) prohráli v předkole MOL Cupu s Rýmařovem 0:2.
13

Rýmařov uspěl a těší se na Třinec

Drama v Bruntálu rozhodl Patrik Rubý

Do druhého kola fotbalového MOL cupu postupuje Dolní Benešov. Na hřišti bruntálského Slavoje o tom rozhodl střídající záložník Patrik Rubý, autor jediné branky.

Bruntálské gymnastky ve světové konkurenci obstály

Na prestižní gymnastické soutěži International Tournament of the Dukes of Savoy ve francouzském městě Chambery nechyběla ani čtveřice závodnic Moderní gymnastiky Bruntál. Celkem zde startovalo 235 účastnic všech věkových i výkonnostních kategorií ze 17 států celého světa.

Rýmařov: Třinecké spasil střídající Hejný

Překvapení se nekonalo. Třinečtí fotbalisté nakonec v prvním kole MOL CUPU na hřišti Rýmařova vyhráli. Necelých dvacet minut před koncem je spasil Hejný.

Hofmann zastínil i Kadlece. Utkání s Olomoucí bylo výjimečné, přiznává

/ROZHOVOR/ Odehrál nejlepší zápas kariéry, poprvé v jednom utkání nejvyšší české fotbalové soutěže vstřelil dvě branky. Stoper Slovácka Stanislav Hofmann byl ústřední postavou domácího mužstva proti silné Olomouci.   

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT