V sobotu 12. května se konalo mistrovství České republiky v moderní gymnastice v kategorii kadetek ve Žďáru nad Sázavou. Náš oddíl jely reprezentovat dvě závodnice, Michaela Fusková a Michaela Mazouchová. Obě děvčata měla tuto závodní sezonu velmi dobrou formu. Michaela Fusková dokonce nenašla v letošním roce přemožitelku a ze všech závodů přivážela pouze zlaté medaile. Na vrchol sezony se velmi pečlivě připravovaly a pod trenérským vedením Hany Smékalové a Martiny Šomodíkové chtěly své snažení zúročit právě ve Žďáru.

Průběh celé soutěže začal už ráno o půl deváté, kdy se vylosovalo náčiní, se kterým budou závodit v první polovině závodu všechna děvčata celého startovního pole. Los rozhodl o tom, že se bude cvičit v sestavách s obručí a s míčem. Při slavnostním nástupu byla jmenovitě představena všechna děvčata a celou atmosféru podtrhla státní hymna. Michaela Fusková nastupovala na závodní plochu s pořadovým číslem čtyři se sestavou s obručí. Všichni co Míšu znají ví, že je velmi nervózní a po odcvičení této sestavy si mohli oddychnout, protože „zajela“ na výbornou. Bodové hodnocení tomu odpovídalo a Míša odskočila svým soupeřkám hned v úvodu závodu.

Se startovním číslem šestnáct nastupovala na plochu další naše závodnice Michaela Mazouchová, také se sestavou s obručí. Její soustředěné cvičení jí vyneslo na průběžnou 6. pozici. V sestavě s míčem se pak bojovalo o co nejlepší výchozí postavení před druhou polovinou závodu, kdy 16 nejlepších děvčat mělo absolvovat finálové cvičení s kužely. I tuto sestavu Míša Fusková zvládla bez většího zaváhání a do finále postupovala z 1. místa. Velkou smůlu však měla Míša Mazouchová, kdy se jí po náročném vyhození a následném chycení míč odkutálel ze závodní plochy a samozřejmě, že následovaly velké bodové srážky. I přesto nešťastná Míša postoupila do finále ze 14. místa. Ve finále pak závodnice startovaly v obráceném pořadí.

Tentokrát šla na svou sestavu s kužely jako první z našich gymnastek Michaela Mazouchová. Ta se dokázala neuvěřitelně zkoncentrovat a své poslední vystoupení předvedla bez jediné chybičky. Bodové hodnocení (ač to není moc zvykem) měla velmi vysoké a během dalších cvičení stoupala ve výsledkové listině výš a výš. Nakonec si polepšila o neuvěřitelných šest míst a v konečném pořadí obsadila vynikající 8. místo. Michaela Fusková musela na předvedení své sestavy čekat až úplně na závěr. Ve ztichlé hale, kdy úplně všichni upírali zraky pouze na ni a čekali na její výkon měla velmi těžkou pozici. Sestava, která trvá 1. 30 min se zdála pro ni i pro její trenérku nekonečná. Po odeznění posledního tónu její skladby mohli všichni co Míše drželi palce jásat. Titul mistryně České republiky si vybojovala!

Pro oddíl moderní gymnastiky Bruntál je tento úspěch historicky první, i když i v minulosti odvážel z M ČR medailová umístění a vychoval řadu vynikajících závodnic. První medailistkou našeho oddílu na M ČR byla pod vedením trenérky Hany Smékalové Martina Šomodíková, která svým zapálením pro tento sport velmi výrazně napomáhá k úspěchu našich závodnic. Velký dík patří i rodičům těchto závodnic za jejich trpělivost a obětavost pro tento typicky ženský a krásný sport.