Soutěž probíhala na dvou tatami současně, na kterých účastníci předváděli nacvičené obrany proti nejčastějším typům napadení. Závodníci byli rozdělení do kategorií podle věku i stupňů technické vyspělosti.

Bohužel se do některých kategorií přihlásil pouze jeden závodník, který se podle pravidel Mistrovství stal automatickým vítězem dané kategorie a zároveň byl přiřazen do nejbližší kategorie, ve které již prokázal své dovednosti.

Od dětí až po seniory

Jako první nastoupili na tatami nejmenší bojovníci ve věku 5 až 7 let, kteří se nezalekli prostředí, rozhodčích ani početného publika a bojovali s velkým nasazením. Na druhé zápasiště mezitím nastoupila kategorie chlapců do 14 let s technickým stupněm od 6. do 3. kyu, kterou vystřídala kategorie dívek stejného věku i technického stupně.

Dětské kategorie vystřídali junioři a juniorky a následně již dospělých mužů a žen i kategorie seniorů. Celé mistrovství bylo zakončeno divácky nejoblíbenější disciplínou, kterou je soutěž družstev embu neboli obrana proti dvěma útočníkům.

V určeném časovém limitu 1,5 minuty se střídají rychle za sebou útoky bez i se zbraní a obránci i útočníci musí prokázat výbornou fyzickou připravenost.

Spolupráce mezi oddíly

Průběh soutěží ukázal, že ani něžnější pohlaví se neztratí mezi kluky a může je svou bojovností a nasazením porazit. Rovněž se prokázalo, že i na soutěži v bojových uměních může vládnout přátelská atmosféra a spolupráce mezi jednotlivými oddíly.

I jinak konkurenční kluby jsou schopny se spojit a spolupracovat, jako v případě soutěže družstev, kde spojili síly Petr Hermann a Lukáš Pavelka ze Školy Jiu-Jitsu a Karate Krnov a Karel Langer z Box Clubu Krnov.

Pořadatelé šampionát zvládli

Poděkování si zaslouží celkem patnáct rozhodčích ze sedmi škol, kteří se střídali na jednotlivých zápasištích. Obrovské poděkování si rovněž zaslouží ředitelka soutěže Petra Hermannová a celý tým pořadatelů za zorganizování této soutěže a všem účastníkům i divákům za fantastickou atmosféru.

Celou akci se podařilo uspořádat za významné pomoci štědrých sponzorů a partnerů, kterým tímto pořadatelé rovněž velmi děkují.

Pořadí jednotlivých škol

První místo obsadila Škola Jiu-Jitsu a Karate Krnov s celkovým počtem 28 medailí (14 zlatých, 8 stříbrných a 6 bronzových). Druhé místo si po zásluze vybojovala Škola Jiu-Jitsu a Karate Bruntál, která získala 7 medailí (1 zlatou, 2 stříbrné a 4 bronzové). Třetí místo si pro svou školu vybojovali bojovníci ze Sakura Dojo Opava, kteří získali 5 medailí (1 zlatou, 1 stříbrnou a 3 bronzové).

Čtvrté místo pak vybojovali bojovníci ze Sakura Ju-Jitsu Olomouc kteří vybojovali 3 medaile (2 zlaté a 1 bronzovou). O páté místo se společně dělila Budo škola Jeseník se ziskem jedné stříbrné medaile a Box Club Krnov s jednou zlatou medailí.

Krnovští bojovníci.

Horní řada zleva: Zdeněk Vaňhara, Jiří Laštůvka, Oldřich Mičan, Radim Skalka, Miroslav Suchomel, Petr Hermann, Lukáš Pavelka, Denis Rovnaník, Adam Dovrtěl, Barbora Fialová. Dolní řada zleva: Jana Válková, Karolína Válková, Ondřej Špiler, Katka Frýdlová, Michaela Petrečková, David Byrtus, Daniel Rovnaník. foto: Zdeněk Vaňhara

Mistrovství Moravy a Slezska

Děti D 0 (5 až 7) bez omezení STV chlapci i děvčata
1. Repper Filip (Bruntál)
2. Vaňharová Adéla (Krnov)
3. Šidlík Adam (Bruntál)
4. Šteflová Jaroslava a Kudláczová Eliška (Krnov)
5. Juřičková Klára (Krnov)
6. Kaňok Jiří (Krnov)

Děti D 1 (-14) od 6. kyu do 3. kyu chlapci
1. Mičan Oldřich (Krnov)
2. Daněk Jan (Bruntál)
3. Špiler Ondřej (Krnov)
4. Vondrák Ondřej (Krnov)
5. Karvay Vojtěch (Bruntál)

Děti D 2 (-14) od 2. kyu po Dan chlapci
1. Šolcová Alexandra (Krnov)
2. Ivan Martin (Jeseník)
3. Repper Lukáš (Bruntál)

Děti D 3 (-14) od 6. kyu po 3. kyu děvčata
1. Válková Adéla (Krnov)
2. Válková Karolína (Krnov)
3. Zingopisová Kristina (Krnov)

Děti D 4 (-14) od 2.kyu po Dan děvčata
1. Šolcová Alexandra (Krnov) přiřazena do kategorie D 2,

Junioři JM 1 (15 až 20) od 1. kyu do Dan
1. Rovnaník Denis (Krnov)
2. Šalda Vojtěch (Opava)
3. Sedláček Miroslav (Bruntál)

Junioři JM 2 (15 až 20) od 3. kyu do 2. kyu
1. Pavelka Lukáš (Krnov)
2. Byrtus David (Krnov)
3. Kiebžak Jiří (Opava)
4. Zdražil Lukáš (Olomouc)

Junioři JM 3 (15 až 20) od 6. kyu do 4. kyu
1. Ohnheiser Adam (Opava)
2. Míl Martin (Olomouc)
3. Műller Martin (Opava)
4. Závorka Radek (Olomouc)
5. Slanina Jan (Krnov)

Juniorky JŽ 3 (12 až 14) od 6. kyu do 3. kyu
1. Rovnaníková Michaela (Krnov)
2. Petrečková Michaela (Krnov)
3. Chorovská Nikola (Krnov)
4. Frýdlová Kateřina (Krnov)

Juniorky JŽ 2 (15 až 19) od 3. kyu do 2. kyu
1. Šolcová Michaela přiřazena do kategorie Ž 2

Ženy Ž 1 (20 až 35) od 1. kyu do Dan
1. Fialová Barbora přiřazena do kategorie Ž 2

Ženy Ž 2 (20 až 35) od 6. kyu do 2. kyu
1. Šolcová Michaela (Krnov)
2. Fialová Barbora (Krnov)
3. Válková Jana (Krnov)

Muži M 1 (21 až 37) od 1. kyu do Dan
1. Dovrtěl Adam (Krnov)
2. Kolín Jakub (Bruntál)
3. Šenk Kamil (Opava)

Muži M 2 (21 až 37) od 3. kyu do 2. kyu
1. Nečas Martin přiřazen do kategorie MS 2

Seniorky ŽS 2 (+36) od 6. kyu do 2. kyu
1. Válková Jana přiřazena do kategorie Ž 2

Senioři MS 1 (+38) od 1. kyu do Dan
1. Hermann Petr (Krnov)
2. Suchomel Miroslav (Krnov)
3. Brzobohatý Dušan (Bruntál)
4. Rovnaník Daniel (Krnov)
5. Ivan Rostislav (Jeseník)

Senioři MS 2 (+38) od 6. kyu do 2. kyu
1. Nečas Martin (Olomouc)
2. Kučera Stanislav (Krnov)
3. Skalka Radim (Krnov)

Družstva DR 1 (+15) 6. kyu až Dan (smíšená)
1. Hermann Petr, Pavelka Lukáš, Langer Karel (Krnov)
2. Dovrtěl Adam, Byrtus David, Rovnaník Denis (Krnov)
3. Fialová Barbora, Válková Jana, Šolcová Michaela (Krnov)

Šampionát v Krnově soudcovali

Petr Hermann (4. Dan Jiu-Jitsu, 3. Dan Hanbo-Jitsu a 1. Dan Allkampf-Jitsu) z Krnova, Rendy Garsia (5. Dan Ju-Jutsu) z Přerova, Martin Březina (3. Dan Jiu-Jitsu, 3. Dan Kodokan Judo a 1. Dan Iaido) z Opavy, Zdeněk Vaňhara (2. Dan Jiu-Jitsu a 2. Dan Hanbo-Jitsu) z Krnova, Jiří Laštůvka (2. Dan Jiu-Jitsu a 1. Dan Hanbo-Jitsu) z Krnova, Adam Dovrtěl (2. Dan Jiu-Jitsu a 1. Dan Aikido) z Krnova, Martin Svačinka (2. Dan Jiu-Jitsu a 1. Dan Karate) z Bruntálu, Miroslav Suchomel (2. Dan Jiu-Jitsu) z Krnova, František Skoupil (2. Dan Jiu-Jitsu) z Jeseníku, David Maňur (2. Dan Jiu-Jitsu) z Přerova, Jiří Gryc (1. Dan Jiu-Jitsu) z Olomouce, Jakub Kolín (1. Dan Jiu-Jitsu a 1. Dan Karate) z Bruntálu, Dušan Brzobohatý (1. Dan Jiu-Jitsu) z Bruntálu, Karel Langer (1. Dan Jiu-Jitsu) z Krnova a Miroslav Sedláček (1. Dan Jiu-Jitsu) z Bruntálu.

-vaň-