Po roční pauze zaviněné nedostatkem sněhu, se v sobotu 7. února do Horního Města vrátilo MČR v motoskijöringu.

Za krásného počasí se na start závodu v rámci Mistrovství České republiky a Orlického poháru 2015 seřadilo celkem jednatřicet soutěžních dvojic.

V Orlickém poháru si dojela pro první místo dvojice Tomáš Krejsa s lyžařem Jaroslavem Brůnou z Pastvin, druzí skončili Jiří Kavka s Pavlem Sobotkou ze Žamberku a třetí příčku uhájili Rostislav Kuda s lyžařem Michalem Růžičkou z Benešova.

V rámci prvního letošního závodu v rámci MČR „ORION-SHIVA KTM CUP 2015" se na třetím místě umístila posádka Josef Mňuk s Filipem Langerem, druzí dojeli Josef Sládek s Petrem Čížkem a pro první místo a prvních dvacet mistrovských bodů si zaslouženě dojela dvojice Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým.

Tečku za krásným motoristickým dnem a skvělou atmosférou, která v Horním Městě panovala, uzavřela jízda motokrosařů, tedy jízda bez lyžaře za motocyklem.

Druhý mistrovský závod se jel následujícího dne v Klášterci nad Orlicí.