Jediný tým z devětatřiceti zatím v letošním ročníku Krnovské šipkové ligy (KŠL) neokusil hořkost porážky. Na tomto faktu nic nezměnilo ani úterní dvanácté kolo KŠL.

Vítěz předchozích dvou ročníků DC Mirage Krnov tak vévodí tabulce 1. ligy také letos, když v tomto kole rozdrtil SC Alubru výrazným skoré 114:66. Mirage Krnov po celý zápas kontrolovala vývoj a přestože se hostujícím hráčům podařilo několik pěkných výsledků, zápas postrádal dramatičnost.

Druhé místo patří po úterních zápasech Tipsportu, který dokázal v domácím prostředí porazit silný tým Kačabaru 1 a vyměnil si tak s brantickým celkem pořadí v tabulce. Tipsport poprvé představil svou novou posilu. Tou je známý opavský hráč René Vinárek, který v minulosti startoval v barvách již neexistující Mirage 2. Právě Vinárek s Povolným svými výkony táhly Tipsport k vítězství, na straně Kačabaru 1 zahráli solidně pouze Vladimír Adámek a Dofek. Naopak zcela propadli Koláček a Petr Adámek mladší, což nahrálo do karet Tipsportu.

Na čtvrté místo se po povinné výhře proti Špici vyšplhal jeden s favoritů letošního ročníku KŠL – celek Texas Group Úblo. Dobře si však vede také poražený tým tohoto střetnutí Špica. Nováček soutěže má na svém kontě již dvě vítězství a na terči předvádí odvážné a solidní výkony.

Příjemným překvapením je současná 5. příčka týmu SC Daps, který předvádí pěknou hru. SC Daps to potvrdil také v duelu s nevyzpytatelnou Kofolou, v jejíž řadách působí zkušení hráči jako Řeha, Kolomazník či Grygar. Utkání nakonec skončilo remízou 90:90.

Překvapivá výhra

Překvapivé vítězství se zrodilo v duelu Kukačky – Scorpion Kamenec. Scorpioon se od začátku ligy pohybuje v horních patrech tabulky, Kukačky po dobrém startu začaly poněkud stagnovat. Úvod utkání byl vyrovnaný, ve třetí hře však hosté z Kamence chybovali a díky předběhnutí jednoho svého hráče na terči prohráli hru kontumačně 10:26. Kukačky nabídnutou šanci využily a snadno nabité vedení udržely až do konce. „Nepozornost jednotlivce i týmu může být v KŠL příčinou prohry celého utkání,“ uvedl člen výboru KŠL David Sicilský.

Hotel Albrechtice zůstává stále bez bodu, když doma nestačil na favorizovaný klub Brežněv. Brežněv byl od začátku mnohem lepší a v utkání zvítězil dominantním rozdílem 68:112.

Druhou ligu vede dvojice Čerti z Hradu a Myslivci, když oba celky jedinkrát prohrály. S dvoubodovým odstupem za nimi se drží Arcano a Cobra United. Na opačném pólu tabulky se nacházejí týmy Taxi Junior a SC Absolom, které na svou první výhru stále čekají.

V pořadí dvanácté kolo KŠL se dohrává dnes zápasy 2. ligy od 18. hodin. Lídři soutěže mají tentokrát rozdílný program. Čerti z Hradu hostí v domácím prostředí Club 13, Myslivci zajíždějí ke svému duelu do Hošťálkov, kde se utkají s tamními Hobity.