Hned v prvních dvou utkáních odvet se však mladí basketbalisté Krnova utkali s dosavadním lídrem soutěže, áčkem ostravských Snakes. Tento celek ostatní přehrává většinou rozdílem třídy. „Na zápasy jsme se těšili, protože konfrontace s nejlepšími nás posunuje mnohem více dopředu, než třeba vítězné zápasy s celky na dně tabulky," uvedl trenér krnovských mladíků Jan Kovařík a pokračoval:

„Bohužel nás hodně rozhodila marodka. Na středečním tréninku byli jen dva hráči a ve čtvrtek to nebylo o mnoho lepší. Ale na zápasy jsme nakonec dali dohromady deset hráčů, i když někteří předtím netrénovali," objasnil trable se skládáním sestavy kouč. Janu Kovaříkovi chyběli hned tři členové základní sestavy, což se na hře podstatně projevilo.

„Do základní pětice jsme nasadili to nejlepší, co jsme měli k dispozici a v prvním utkání jsme s hosty celkem drželi krok. Ovšem největší rozdíl byl v celkové efektivitě a produktivitě střelby," komentoval první duel kouč Krnova. A měl naprostou pravdu. Zatímco hosté své stoprocentní šance proměnili, Krnovským se v těchto situacích vůbec nedařilo. „Byla to škoda, protože pak by celkově vypadala hra jinak," litoval trenér.

Lepší to nebylo ani po prostřídání sestavy. „Po vystřídání ostatních hráčů lavičky naše hra dostala další ránu. Hráči nejsou soustředění na hru, dělají naprosto zbytečné chyby a tak přicházíme o míč úplně zadarmo. Jediným pozitivem snad může být fakt, že si více zahráli hráči, kteří by měli být oporami naší hry. A měli by si odnést ze zápasu klady i zápory a ty zúročit do dalšího pokračování mistrovských zápasů. Jinak se dál neposuneme," věděl po utkáních Jan Kovařík a dodával:

„Jsme schopni hrát mnohem lépe, ale potřebovali bychom hrát více takových zápasů. Tentokrát jsme nebyli schopni konkurovat. Proto soupeř zaslouženě vyhrál a upevnil si první místo v tabulce.

BK Krnov - BK SNAKES Ostrava A 17:78 (4:20, 9:47, 11:63)
BK Krnov - BK SNAKES Ostrava A 18:87 (5:24, 14:38, 16:64)