Tomáš Kantor jezdí v divizi M2, tedy ve stejné jako jeho sestra. „Bohužel úraz ruky odsunul jeho start do sezony až na květen, ale o to byl Tomáš jako nováček úspěšnější," uvedl vedoucí bruntálských minikáristů Jiří Panáč.

Premiéru si odbyl na Slovensku, v Žilině, kde dojel dvakrát pátý. Na konci června pak startoval v deštivých závodech Českého poháru v Libři. Tam skončil v obou závodech osmnáctý. Potom následovalo 3. kolo Mistrovství České republiky v jihočeských Žalticích.

„Tam skoro všem vyrazil svými výsledky dech. V té nejsilnější a nejpočetnější konkurenci skončil neuvěřitelně čtvrtý," usmíval se Jiří Panáč.

A poté přišel slovenský Rohožník. V devátém závodě Mistrovství Slovenska okusil Tomáš Kantor poprvé chuť vítězství. Kateřina Kantorová se svými výkony drží přibližně v polovině startovního pole, ale s konkurencí bojuje statečně. Více se jí dařilo ve slovenských závodech. Ze Žiliny si přivezla pohár za třetí místo, v Rohožníku dojela pátá.

Nejzkušenějším a nejostřílenějším závodníkem je bezesporu Radek Panáč. Ve své kategorii patří ke špičce a potvrzuje to prakticky v každém závodě. „S výjimkou jednoho letošního závodu v Těrlicku byl pokaždé na stupních vítězů," podotkl Jiří Panáč.

Jinak posbíral celkově čtyři vítězství a stejný počet druhých míst. Jednou dokončil závod na třetím místě, jednou byl i na nepopulárním čtvrtém. To mu v pořadí Poháru ČR zajišťuje průběžnou třetí pozici a druhou příčku ve výsledcích mistrovství republiky. A co je nejdůležitější, zatím je druhý i v pořadí Evropského poháru.

V Žalticích v jižních Čechách dosáhl i dalšího úspěchu. „Podařilo se mu složit takzvanou „minikárovou maturitu", to znamená, že vyhrál závod hodnocený systémem C, kde se výsledek počítá ze všech tří kvalifikačních jízd a ne jen ze dvou nebo jen jedné, jak to bývalo obvyklé," objasnil Jiří Panáč a hrdě dodával:

„Radek neudělal ani v jedné jízdě žádnou chybu, byl jediný z celého startovního pole. Tím doslova deklasoval svoji nejtvrdší konkurenci."

Do konce sezony zbývá bruntálským jezdcům ještě šest závodů, vždy po dvou pojedou v Ústí nad Orlicí, Hlubočkách a v Rožnově pod Radhoštěm. „Věřím, že si své dosavadní pozice ještě vylepší," uzavřel Panáč.