„Ještě jsme prováděli nějaké dokončovací práce na zbrusu nové minikáře,“ vysvětlil důvod absence v závodě jezdcův otec, trenér a také stavitel motokáry Jiří Panáč. Radek tak vstoupil do letošního ročníku sice později, ale o to úspěšněji.

V Rohožníku, v zemi našich východních sousedů, se zúčastnil závodů Slovenského poháru a také 1. kola mistrovství Slovenska. „Brali jsme tyto závody spíše jako trénink a odzkoušení nové minikáry. Všechno fungovalo na jedničku. Radkovi se od začátku dařilo zajíždět velmi dobré časy, srovnatelné s těmi nejlepšími,“ řekl s usměvem Panáč starší.

Radek Panáč si nakonec vyjel třetí a čtvrté místo. Získal tak svůj první pohár a umístění na stupních vítězů. „Mám z toho velkou radost. Jsem rád, že se nová minikára povedla a že desítka hodin, které jsme ještě společně se starším synem Jirkou strávili při její stavbě, měly smysl,“ uzavřel šťastný Jiří Panáč.

Příště se Panáčovi chystají na závody do Jablonce nad Nisou a pak bude nejspíše opět následovat Slovensko, konkrétně podnik ve městě Hlohovec.