Trať je tam dlouhá celých 1 335 metrů, což je téměř trojnásobek obvyklé délky. Trať má celkové převýšení 77,7 metrů a stometrový úsek s převýšením 6 metrů, kde se jede do kopce. Na takovéto trati se, kromě dovednosti jezdce, projeví i kvalita konstrukce minikáry, její aerodynamika a nezbytné přiměřené dovážení.

Tato specifická trať nejlépe sedla jezdcům a minikárám z Mladé Boleslavi. I když počasí opět všechny trošku potrápilo, dokázal se Radek mezi středočechy prosadit. K jejich překvapení s nimi dokázal držet krok a poslední čistou jízdou získal třetí místo.

Nedělní, již zkrácená verze trati, nabídla standardní pohárový závod, který však v Radkově kategorii M-3 připravil zase trošku napětí. Radek bojoval, se svým soupeřem z Mladé Boleslavi Buriánem, o druhou příčku. Měl na něj náskok 0,09 vteřiny. Rozhodovala tedy opět poslední jízda, kdy soupeř zajel o 0,33 vteřiny lepší čas a Radkův náskok tak smazal.

Nicméně celý víkend byl opravdu podařený a úspěšný. Věřme, že se Radkovi, stejně jako nástup na střední školu, vydaří i příští závod v sobotu 8. září u Mladé Boleslavi, kde se pojede závěrečné čtvrté kolo mistrovství ČR. Bude se tam rozhodovat o konečném pořadí v tomto seriálu.

Výsledky závodů

Sobota:
1. Burián Lukáš, AK Ml. Boleslav
2. Kubín Dominik, AK Ml. Boleslav
3. Radek Panáč, Olympia Bruntál

Neděle:
1. Bohačík Antonín, MK Hlubočky
2. Burián Lukáš, AK Ml. Boleslav
3. Radek Panáč, Olympia Bruntál

-jp-