Cyklovýlet kolem Slezské Harty krajinou Nízkého Jeseníku proti směru hodinových ručiček začíná v devět hodin dopoledne právě na Uhlířském vrchu.

Závodní trasa měří dvaapadesát kilometrů. Zvolit však lze i trasu výletní, po níž se může rozjet každý individuálně. Přidat se ke skupinkám jezdců lze z kteréhokoliv místa, přes nějž aktéři projedou. Účastníci obdrží po absolvování trasy pamětní minci. Cyklisté pojedou na vlastní nebezpečí.

Nastoupit na trasu lze na Uhlířském vrchu v Bruntále, na Mírovém náměstí v Horním Benešově, u hospody U Jirky v Dlouhé Stráni, na křižovatce do Meziny, u hospody U Toma v Roudně, u hospody U čtyř stehen v Razové, u Formanky ve Valšově, u Kulturního domu v Moravskoslezském Kočově, u koupaliště v Nové Pláni, u hospody U Marka v Leskovci nad Moravicí, u úřadu v Lomnici, u hospody U Kristiana ve Starých Heřminovech a u hospody v Miloticích nad Opavou.

Cíl je opět na Uhlířském vrchu v Bruntále. Jde o první ročník atraktivní vyjížďky, jíž se už vloni při nultém ročníku účastnilo na tři sta padesát lidí. Výlet je podle vyjádření pořadatelů vhodný pro každého, komu nedělá problém jízda na trekkovém nebo horském kole, pro rodiny, seniory i pro ty nejmenší. Na nejlepší závodníky čekají poháry, medaile a ceny

Výletníci na stanovištích obdrží samolepky, každý účastník získá na památku pamětní minci s drobným dárečkem. Akci pořádá Sdružení obcí mikroregion Slezská Harta, které tvoří třináct obcí v blízkosti břehů přehradní nádrže. Jsou to Bruntál, Dlouhá Stráň, Horní Benešov, Leskovec nad Moravicí, Lomnice, Mezina, Milotice nad Opavou, Moravskoslezský Kočov, Nová Pláň, Razová, Roudno, Staré Heřminovy a Valšov.