V cyklistickém závodě, který se jel z Vrbna přes Mnichov, Železnou a Vidly až na Videlský kříž, zvítězil Rostislav Brokeš (stáj Forman Cinelli) před Jiřím Petrušem (Mapei Kaňkovský) a krnovským Zdeňkem Petříkem. Nejlepší ženou na zkrácené trati byla Klára Škopcová, která zvítězila ve spurtu před Nelou Haĺákovou. Mezi mládeží zvítězili v kategorii do patnácti let Vojtěch Kmínek, do deseti let Martin Adámek (všichni ACS Drak Vrbno).

Trivallis Cup je dlouhodobá soutěž o nejvšestrannějšího sportovce Vrbna, která zahrnuje kolečkové brusle, běh, kros, biatlon, cyklistický biatlon, atletiku, duatlon, orientační běh a cyklistiku. Sedm výsledků z devíti závodů se pak započítává do konečného hodnocení.

Celkovým vítězem pátého ročníku Trivallis cupu se stal vrbenský veterán Milan Škopec (ACS Drak Vrbno). V jednotlivých věkových kategoriích pak zvítězili Václav Prejda (SK Jiří Team Ostrava), Milan Škopec (ACS Drak Vrbno), Nela Haĺáková (ACS Drak Vrbno), Filip Škopec (ACS Drak Vrbno) a Magdalena Míčková (ACS Drak Vrbno).

Letošního ročníku se zúčastnilo sedmdesát čtyři sportovců z Vrbna a okolí. Polovina z tohoto počtu účastníků byla mládež do patnácti let. Ceny pro vítěze byly pořízeny z grantu Města Vrbna. Šestý ročník soutěže o nejvšestrannějšího sportovce Vrbna startuje již v září 2014.

-mla-