I když získat ho rozhodně jednoduché nebylo. „Už nějakou dobu mě trápí trapézový sval. Začalo to na mistrovství republiky mužů v Nymburku,“ osvětlil svůj problém krnovský silák. Právě díky svalovému zranění absolvoval na ostravském republikovém šampionátu v bench-pressu jen jediný pokus. „Chtěl jsem si to jen vyzkoušet. Nechtěl jsem sval nijak přepínat, když mě čekalo mistrovství v trojboji masters, navíc doma v Krnově,“ pokračoval Greguš.

Na domácí šampionát se opravdu velice dobře připravil. Hned ve dřepu si udělal před svými soupeři mírný náskok, když zdolal 280 kilogramů. V obávaném bench-pressu se mu podařilo zvládnout 202,5 kila a vedení si pojistil. „Benč je moje silná disciplína, ale teď s tím svalem jsem z něho měl trochu strach. Nevěděl jsem, co to udělá. Sval hodně bolel, ale naštěstí to vydržel a zranění se nezhoršilo,“ povídal své pocity mistr republiky do devadesáti tří kilogramů. Asi v nejslabší disciplíně, mrtvém tahu, pak Greguš přidal 255 kilogramů a zlato bylo jeho.

Mistrovství, které pořádal jeho domovský oddíl Lokomotiva Krnov, si šampión nemohl vynachválit. „Organizace byla vynikající, za to patří dík Petru Vlachovi a celému organizačnímu týmu. Výborná byla i atmosféra. Povzbuzovalo se. Padlo hodně českých rekordů, takže si myslím, že akce to byla velice povedená,“ vysekl poklonu organizátorům Milan Greguš.

Teď už se republikový mistr připravuje na další vrcholnou akci. V červenci bude bojovat o medaile na mistrovství Evropy, které pořádá Plzeň. „Určitě chci medaili a udělám pro to maximum. V mých silách rozhodně je udělat v celkovém součtu 760 kilo. Chtěl bych 295 ve dřepu, 210 v bench–pressu a 260 kilogramů v mrtvém tahu,“ řekl rozhodně Greguš a dodal: „Teď nechám trapéz čtrnáct dní odpočinout. Trénovat samozřejmě budu, ale jiné svalové skupiny. Evropa doma je obrovská motivace. Navíc by nás tam z Krnova mělo jet více, takže bude i dobrá parta,“ uzavřel své povídání mistr České republiky Milan Greguš.