Svěřencům trenéra Zdeňka Čarneckého se v této sezoně nebývale dařilo a výsledkově prakticky neměli konkurenci. Za celou sezonu prohráli pouze třikrát. Nebezpečí pro ně plynulo zejména od ostravských Snakes a novojičínského celku.

„Jediné mužstvo, se kterým jsme si nedokázali poradit, byl Nový Jičín. V posledním vzájemném klání jsme ale měli smůlu. Náš celek prohrál o pouhé dva body," komentoval asistent trenéra týmu dospělých a také hlavní kouč krnovské patnáctky Jan Kovařík.

VELMI SILNÁ SESTAVA

Důvod, Proč se Krnovu tolik daří, lze vystopovat hned v několika faktorech. Tím dost možná nejzásadnějším je angažování bývalého ligového rozehrávače se zkušenostmi z české reprezentace Michala Čarneckého. Ten v minulosti působil například v Opavě, Pardubicích anebo Ústí nad Labem.

„Jedná se o krnovského rodáka, který v klubu působil od minižáků. Nyní ve městě opět žije a pracuje. Tento basketbalista má takovou kvalitu, že náš celek sám pozvedl minimálně o jednu úroveň nahoru. Na palubovce disponuje neskutečným přehledem ve hře, dokáže přesně přihrát, vsítit důležité trojky a když se třeba mužstvu tolik nevede, umí sám otočit zápas," komentoval asistent krnovského kouče a vzápětí ještě pokračoval:

„Stěžejní byla také skutečnost, že na lavičku jako hlavní trenér usedl Michalův otec Zdeněk Čarnecký. V týmu navíc máme ještě jednoho hráče, který má zkušenosti z naší nejvyšší soutěže. Jedná se o Petra Strniska. Ten působil v Opavě.

Důležitý je pro nás pod košem samozřejmě Honza Blejchař. Měří přes dva metry a z našeho týmu je nejvyšší. Opomenout nesmím ani Václava Janovského, který je ročník 1972 a i přes svůj věk stále válí. Trošku nastává problém, když nejsme v kompletní sestavě. Pokud někdo vypadne, není adekvátní náhrada."

OTAZNÍK OHLEDNĚ HALY

Krnovští basketbalisté se vyšší soutěži nebrání, ale postup do druhé ligy je podmíněn setrváním v tělocvičně Lokomotivy. „Problém je v tom, že naše hřiště má na délku 28 a na šířku 14 metrů. Basketbalové regule nařizují, aby šířka byla minimálně o metr větší. Když se vhazuje ze zámezí, hráči stojí přímo na čáře, což u ligových utkání může znamenat potíže.

Krnov má ještě halu na Janáčkově náměstí, kde hrají třeba florbalisté," poznamenal Jan Kovařík a připojil několik postřehů: „Bojíme se toho, že nás Česká basketbalová federace bude tlačit právě tam. V době, kdy tato hala nestála, nebylo co řešit. Teď je to ale nová možnost.

Pro nás by to ovšem znamenalo problémy, protože bychom si prostory museli pronajímat. V takovém případě bychom se do druhé ligy nepřihlásili. Uvidíme, jak to dopadne."

PŘIBUDOU NOVÉ POSILY?

Vyšší soutěž zcela nepochybně klade také úplně jiné nároky na tým. Bude se jezdit dále a lze očekávat i to, že kvalita soupeřů půjde nahoru. „Vzrostou náklady na cestování. Třikrát by se jelo do Brna, v soutěži je také Žďár nad Sázavou. Největší problém ale nejspíš bude s hráči. Někteří už dopředu řekli, že ven jezdit nebudou.

Nedá se nic dělat, řada kluků má svá zaměstnání a rodiny. Přece jenom nechtějí strávit celé víkendy basketbalem," komentoval dále asistent trenéra prvního týmu a dodal: „Spoléháme také na našeho trenéra Zdeňka Čarneckého. To je člověk s velkým množstvím kontaktů. Díky němu by se nám mohlo povést získat nové posily.

Domluva by mohla padnout napříklads Opavou. Mají tam spoustu mladých hráčů, kteří by za nás mohli nastupovat a sbírat zkušenosti v kategorii dospělých."