Do krnovského dresu se po letech strávených v nejvyšší soutěži v Opavě nebo v Pardubicích vrátil „špílmachr" Michal Čarnecký, basketbalista s reprezentačními zkušenostmi.

Trenér Zděněk Čarnecký měl k dispozici hned dvanáct hráčů, což v Krnově nebývalo úplně zvykem. Zato soupeř přijel v pěti. „To bylo klíčové, protože Ostrava neměla kde brát a postupem času fyzicky odpadala. Naopak my jsme mohli stupňovat tempo a soupeře tak dostat do úzkých," poznamenal krnovský kouč.

Jenže první čtvrtina vyšla daleko více hostům, kteří měli prakticky bezchybnou střelbu z pole. Už ve třetí minutě byl stav 2:9 a Krnováky zachraňoval jen navrátilec Michal Čarnecký svými trojkami. „Hosté praktikovali zónovou obranu, proti které se nám jinak vůbec střelecky nedařilo," poznamenal Zdeněk Čarnecký.

Jen Petru Strniskovi se dařilo soupeři unikat do protiútoků a pohodlně zakončoval. Ale s pokračující dobou utkání se hosté přece jen dostávali do problémů s fyzičkou a přestali se trefovat.

„My jsme naopak rychle přecházeli do útoku a konečně jsme mohli otočit skóre," říkal domácí trenér. To se poprvé podařilo v patnácté minutě, kdy se Krnov ujal vedení 32:30. Ostravští vysokoškoláci dokázali držet krok jen do třiadvacáté minuty. Od stavu 51:44 už bylo na hřišti jen jedno mužstvo.

„Poslední čtvrtinu jsme hosty přehráli 25:8 a tak se zrodila ta vysoká výhra. Ale pokud by měli hosté možnost střídat, byli by mnohem nepříjemnějším soupeřem. Teď rozhodla fyzička," zhodnotil Zdeněk Čarnecký.

BK Krnov - VŠB Ostrava B 90:58 (20:25, 45:39, 65:50)
Krnov (sestava a body): Strnisko 36, Siegfried 13, Velčovský 13, Čarnecký 9, Chudoba 4, Zápalka 4, Adámek 4, Janovský 3, Hrabovský 2, Vidlička 2, Ticháček 2, Sýkora 2. Trenér: Zdeněk Čarnecký