První běžci se představí na bruntálském náměstí Míru v 19 hodin, kdy odstartují kategorii benjamínků. Na programu jsou dále všechny kategorie žactva. Hlavní závody mužů a žen odstartují v 19.40 hodin. Pro nejlepší běžce v závodu dospělých mužů, žen a veteránů jsou připraveny peněžní ceny a nejlepší běžci obdrží poháry. Vítězové mládežnických kategorií navíc získají tradiční dort.

Novinkou letošního běhu je soutěž bruntálských škol a skupin o nejpočetnější zastoupení běžců v mládežnických kategoriích, a proto pořadatelé očekávají v letošním roce rekordní účast. Pro tři nejlepší školy či skupiny jsou připraveny ceny, nejpočetnější škola či skupina obdrží také pohár.

V hlavních závodech mužů a žen by se měli na startu vedle českých reprezentantů objevit závodníci z Keni, Ukrajiny, Polska, Maďarska a Itálie, ale i rekreační běžci z Bruntálu a okolí.

Čtyřicátý třetí ročník večerního běhu Bruntálem bude i soutěží bruntálských škol a skupin o největší počet účastníků večerního běhu. Kolektiv s největším počtem účastníků obdrží pohár a dvacet vstupenek do Wellnes centra Bruntál.

Kolektiv na druhém místě obdrží dvacet vstupenek na městské koupaliště v Bruntále. Tým na třetí pozici dostane fotbalový míč (podmínkou pro udělení ceny je minimální počet deseti účastníků).

-ju-