Když se nedávno v pražském Plaza Alta Hotelu vyhlašovala anketa Sportovní střelec roku 2017, padlo Matějovo jméno hned dvakrát. V juniorské kategorii totiž obsadil krásné třetí místo a stal se také Talentem roku.

Rozhodovali o tom odborníci na slovo vzatí. Hlasovala totiž třicítka profesionálních trenérů a členové výkonného výboru Českého střeleckého svazu. Matěje Rampulu předskočil pouze první Filip Nepejchal z plzeňského Olympu a Kateřina Kolaříková z Dukly Plzeň.

„Vzhledem k tomu, že jsem obdržel pozvánku na tuto akci, tušil jsem, že bych se mohl dobře umístit,“ přiznal v krátkém rozhovoru pro Region závodník Sportovně střeleckého klubu Břidličná a vzápětí ještě dodal:

„Ze třetího místa mám velkou radost. Mezi juniory zvítězil střelec, který byl na olympiádě, druhá byla mistryně světa.“

V Praze se mohl setkat také s dalšími hvězdami. Mezi dospělými v anketě dominoval David Kostelecký z Dukly Hradec Králové, mimo jiné olympijský vítěz z Pekingu 2008.

Matěj Rampula (vpravo) se dočkal dvojnásobného úspěchu v anketě Střelec roku 2017.Matěj Rampula (vpravo) se dočkal dvojnásobného úspěchu v anketě Střelec roku 2017.Autor: archiv Matěje Rampuly

OBSTÁL V TĚŽKÝCH PODMÍNKÁCH

Matěj Rampula je několik let členem juniorské reprezentace a také Centra individuálních sportů Ostrava (CISO). Loňský rok byl pro něj mimořádně úspěšný.

Mezi juniory se totiž v ázerbajdžánském hlavním městě Baku stal evropským šampionem v rychlopalné pistoli. Ve stejné disciplíně se mu dařilo také při juniorském mistrovství světa, které hostilo Německo.

Obsadil skvělé páté místo. Oba úspěchy pro něj mají velkou hodnotu.

„Na světovém šampionátu byla větší konkurence. Závodili tam střelci z celého světa. Na druhou stranu v Baku byly těžší podmínky. Střílelo se ve velkém vedru, kdy teploty ve stínu přesahovaly pětatřicet stupňů,“ uvedl dále Matěj Rampula.

ZAMÍŘÍ V BUDOUCNU DO PLZNĚ?

Zatím střílí za Břidličnou nebo CISO, ale v budoucnu by se to mělo změnit. V úvahu totiž připadá přesun do Plzně, tedy pomyslné Mekky české střelby.

„Naše nejlepší střelecké oddíly Olymp a Dukla se nacházejí právě tam. V Plzni je armádní střelnice a nejlepší podmínky pro sportovní střelbu u nás,“ poznamenal evropský šampion z loňského roku, jenž by se v Plzni anebo v Praze rád pustil i do vysokoškolského studia.

Student rýmařovského gymnázia už také přemýšlí o letošní sezoně. Opět by se měl objevit na špičkových střeleckých akcích.

„Vrcholem by se mělo stát mistrovství světa v Koreji,“ doplnil talentovaný střelec SSK Břidličná, jenž by chtěl startovat také na světových pohárech dospělých ve Spojených státech amerických a v Německu.