Letošní ročník se jede výhradně na území Peru a jednička Tatra Buggyra Racing zvládla trasu mezi Piscem a San Juan de Marcona v devátém nejrychlejším čase. Obavy z loňska se nenaplnily.

Martin Kolomý na minulém Dakaru totiž právě během této etapy musel řešit nepříjemné technické problémy, které ho vyřadily z bojů o přední příčky.

„Trať byla opravdu parádní. Krásné výjezdy v dunách, velké trychtýře. Tatra nás podržela v každé situaci. Měli jsme menší problém s pořadatelskou GPS. Jedna napsala, že bod máme, druhá zase, že ne, tak jsme se raději pro jistotu vrátili. Dakar je dlouhý a je zbytečné nasbírat penalty hned od začátku a někam se hnát. Rezervy tam jsou a pomalu začneme přidávat. S výsledkem jsem spokojen, na autě není ani škrábanec, takže můžeme pokračovat,“ komentoval Martin Kolomý, z jehož výkonu ve druhé etapě měl radost také týmový manažer Jan Kalivoda.

Jezdec původem z Bruntálska na vedoucího Rusa Nikolajeva na Kamazu ztrácí necelou půlhodinu a je devátý i v celkovém pořadí. Třetí etapa vede ze San Juan de Marcona do Arequipy. Startovní pole absolvuje 467 kilometrů dlouhý přejezd obsahující 331 km měřený úsek.

Druhá etapa letošního Dakaru byla pro Martina Kolomého a jeho posádku náročná.
Kolomý byl po úvodní etapě jedenáctý
Fenka Asty.
Vánoční zázrak: ztracená fenka se našla po třech letech