Letošní ročník se jede výhradně na území Peru a jednička Tatra Buggyra Racing zvládla trasu mezi Piscem a San Juan de Marcona v devátém nejrychlejším čase. Obavy z loňska se nenaplnily.

Martin Kolomý na minulém Dakaru totiž právě během této etapy musel řešit nepříjemné technické problémy, které ho vyřadily z bojů o přední příčky.

„Trať byla opravdu parádní. Krásné výjezdy v dunách, velké trychtýře. Tatra nás podržela v každé situaci. Měli jsme menší problém s pořadatelskou GPS. Jedna napsala, že bod máme, druhá zase, že ne, tak jsme se raději pro jistotu vrátili. Dakar je dlouhý a je zbytečné nasbírat penalty hned od začátku a někam se hnát. Rezervy tam jsou a pomalu začneme přidávat. S výsledkem jsem spokojen, na autě není ani škrábanec, takže můžeme pokračovat,“ komentoval Martin Kolomý, z jehož výkonu ve druhé etapě měl radost také týmový manažer Jan Kalivoda.

Jezdec původem z Bruntálska na vedoucího Rusa Nikolajeva na Kamazu ztrácí necelou půlhodinu a je devátý i v celkovém pořadí. Třetí etapa vede ze San Juan de Marcona do Arequipy. Startovní pole absolvuje 467 kilometrů dlouhý přejezd obsahující 331 km měřený úsek.