Jednička Tatra Buggyra Racing během jubilejního čtyřicátého ročníku dakarské rallye zaznamenala už své třetí pódiové umístění. Před zmíněnou etapou to přitom vypadalo, že v závodu možná nebude pokračovat, jelikož se na jeho kamionovém speciálu Phoenix musela měnit zadní náprava.

Nakonec se pro něj obětovali kolegové z týmu Adria, kteří pro roudnickou stáj byli k dispozici jako rychlá asistence. Kolomému poskytli nápravu ze svého vozu, čímž se vyřadili ze závodu. Pilot ze Starého Města u Bruntálu si jejich gesta velmi vážil.

Následná etapa ukázala, že to byla správná volba. Phoenix po trati totiž opět letěl a nebýt několika drobných zádrhelů, nejspíš by se dočkal prvního etapového prvenství na letošním Dakaru.

„Etapa byla hodně v kamení a hodně těžká. Měli jsme tam dva defekty, což nás zase o něco zdrželo. První půlka byla nádherná, rychlá, v té druhé už to bylo horší, jelikož jsme předjeli všechny kamiony a dělali si trasu sami, po osobních automobilech,“ přibližovala jednička týmu Tatra Buggyra Racing a vzápětí ještě pokračovala:

„To je vždycky nepříjemné, protože auta mají užší šířku stopy a my se tím museli prodírat. Tam jsme také roztrhli dvakrát gumu. Je z toho druhý flek, jsem spokojený a hlavně jsem rád, že auto funguje a drží. Jak říkám, Tatra je nesmrtelné auto a věřím, že mě doveze až do cíle.“

Martin Kolomý pokračuje na jedenácté pozici průběžného pořadí se ztrátou necelých devíti hodin na vedoucího Nikolajeva na Kamazu. Ten se po poslední etapě vrátil do čela, ale závěr Dakaru mezi kamiony slibuje nevídané drama. Rus má totiž pouze vteřinový náskok nad Villagrou na Ivecu.