Závodník ze Starého Města u Bruntálu postupně maže ztrátu ze třetí etapy, kdy vinou závady na elektroinstalaci uvízl v obrovských písečných dunách a nabral více než třináctihodinovou ztrátu.

Penalizace za pozdní příjezd do bivaku mu ale byla stažena a odečtu by se mohl dočkat také po páté etapě, kdy dojel na šestém místě. Udělal totiž gentlemanské gesto a zpátky na kola pomohl Kamazu lídra průběžného pořadí mezi kamiony Rusy Nikolajevovi, který skončil na boku.

Za pomoc by Kolomému mohla být odpočtena ztráta, již nabral při vyprošťování obhájce loňského vítězství. „Opět se jednalo o hodně pěknou etapu, akorát ve druhé půli jsem lehce ztratil výkon a některé duny jsme museli přejíždět na třikrát. Letošní Dakar se mi opravdu hodně líbí. Když bude každý takový, tak já budu spokojený,“ uvedl nedlouho po dojezdu do Arequipy jezdec původem z Bruntálska.

Na vedoucího Nikolajeva, který i navzdory převrácenému vozu vyhrál pátou etapu a dál veden, ztrácí z celkově čtrnácté pozice více než osm hodin. Odečtení penalizace posádku stáje Tatra Buggyra Racing potěšilo.

Náročný závod ale pokračuje. „Dost jsme se zapotili. Byla tam zkrácená etapa asi o čtyřicet kilometrů, my to úplně nevěděli a dostali jsme se do bodu, kdy nás to hnalo o dvacet waypointů jinam. V tu chvíli v poušti bylo hodně živo, protože všichni bloudili. Podařilo se nám to ale trefit, relativně jsme tam ani moc neztratili,“ doplnil Kolomého navigátor Rostislav Plný.