Albrechtickému nováčkovi soutěže se v úvodu nového ročníku poměrně daří. Po uplynulém víkendu má na kontě celkem čtrnáct bodů za tři vítězství a dvě porážky.

„Zatím jsme spokojeni. Naše áčko se chtělo pohybovat okolo pátého šestého místa, čemuž současné umístění odpovídá. K dispozici jsme už měli naši posilu z Krnova Vladimíra Žateckého, který je po operaci kolena. Ještě se do toho musí dostat. S postupem času to ale určitě bude lepší a lepší,“ popisoval předseda KST Města Albrechtice Gustav Santarius.

Duely s Bukem se pro domácí vyvíjely celkem hladce. Zářil zejména Lukáš Sopčák. „Byl to náš nejlepší hráč. Celkem si proti Buku a Přerovu v singlech i deblech připsal osm vítězství. Vyhrál úplně všechno. V zápasech s bukovským soupeřem jsme dominovali a nakonec jednoznačně zvítězili,“ pokračoval čelní představitel klubu.

I proti rezervě Přerova nebylo k celkovému vítězství daleko: „Bylo to nejprve 7:7, pak 8:8. V předposledním Vladimíra Žateckého to bylo 2:2 na sety a 9:9 v páté sadě. Nakonec ale prohrál. V posledním zápase vedl i Štěpán Adamec 2:1, poslední dvě sady ale vyhrál soupeř. Přerov měl v sestavě hráče s druholigovými zkušenostmi, i přesto chyběl kousek k tomu, abychom ho zdolali. Šlo o velmi napínavou partii.“

Další utkání Město Albrechtice sehraje až na státní svátek v sobotu 28. října. Nejdříve se utká s béčkem Jeseníku, následně se přesune do Šumperku. „Bude to velká zkouška a naše první vystoupení venku. Soupeři mají kvalitní týmy. Pokud domů přivezeme nějaký bod, budeme navýsost spokojeni,“ uzavřel Gustav Santarius.