Ten během letošní zimní sezony absolvoval jako mladší dorostenec seriál deseti závodů Českého poháru, kterého se zúčastňují závodníci z celé republiky a svými vynikajícími výsledky si zajistil třetí místo v celkovém pořadí mezi 83 účastníky, kdy ho od druhého místa dělil jediný bod. K nejcennějším výsledkům v sezoně patří vítězství a tím zisk titulu mistra České republiky ve štafetovém běhu na 5 km volnou technikou, který se konal 11. února v Novém Městě na Moravě a stříbro na mistrovství republiky v závodě na 10 km volnou technikou, konaného 10. března na Horních Mísečkách, když za vítězem zaostal o pouhé 2 vteřiny.

K dalším cenným trofejím patří mimo jiné vítězství v klasice na 5 km v Harrachově, 2. místo volnou technikou na 7 km ve Vysokém nad Jizerou a také 3. místo na 7 km trati volnou technikou s hromadným startem, pořádaného 24. března na Horních Mísečkách. Nutno připomenout, že za tímto úspěchem je skryta celoroční těžká tréninková příprava, kterou Adam Růžička podstupuje pod vedením trenérů SK Nové Město na Moravě, kterého je také členem.

Nyní končí devátý ročník sportovní třídy Základní školy Jesenická v Bruntále, která mu svým přístupem vytváří pro přípravu adekvátní podmínky a chystá se studovat Sportovní gymnázium v Novém Městě na Moravě. Mladý Adam Růžička tak patří mezi velké talenty běhu na lyžích a záleží na jeho usilovné práci a tréninkovém drilu, zda–li se prosadí nebo skončí na smetišti dějin mezi dalšími promarněnými talenty.