Na desetikilometrovou trať se vydalo čtyřicet osm mužů a žen. Nešlo přitom o jen tak obyčejné lyžaře. Největší hvězdou mezi závodníky byla nejlepší běžkyně Rakouska, rodačka z Jablonce nad Nisou a účastnice Zimních olympijských her v Soči a několika mistrovství světa, Kateřina Smutná.

Po jejím boku stáli na startovní čáře například mistr Evropy v dálkových bězích na lyžích Jiří Ročárek z Nového Města na Moravě, člen reprezentačního družstva ČR do 23 let Adam Fellner z Jeseníku nebo česká olympionička Klára Moravcová.

Výjezd na kolečkových lyžích na Praděd byl první etapou poháru Silvini Skiroll Classics, který vyvrcholí 28. září na Ještědu závodem o titul mistra České republiky. Hlavním organizátorem klání z Hvězdy na Praděd byl Václav Sedláček s podporou Ski klubu RD Rýmařov.

Závodilo se ve vysokém horku a při stoupání z Hvězdy na Ovčárnu se od startovního pole oddělila pětice nejrychlejších mužů pronásledovaná nejrychlejší ženou Kateřinou Smutnou. Rychlostní prémií umístěnou u chaty Ovčárna projel na prvním místě Jiří Ročárek, ale v závěrečném tříkilometrovém prudkém stoupání ujel Adam Fellner, který byl v cíli v čase 38:45 o 20 vteřin dříve, než druhý Jan Čech z ČKS Ski Jilemnice.

Na třetím místě finišoval Vladislav Razým ze Sport Clubu Plzeň, před čtvrtým Jiřím Ročárkem a pátým Václavem Sedláčkem. Za pěticí nejrychlejších mužů projela první žena Kateřina Smutná. Druhou nejrychlejší závodnicí byla Plzeňačka Kateřina Beroušková, která s náskokem uhájila svou pozici před Adélou Boudíkovou z Nového Města na Moravě.

Nejrychlejším mužům z celé republiky více i méně úspěšně sekundovali místní závodníci z Rýmařova a Bruntálu. Za Václavem Sedláčkem přijeli do cíle šestý Michal Kautz a sedmý Pavel Ondrášek. 13. místo obsadil Štěpán Sedláček a 28. dojel nejmladší účastník závodu Marek Sedláček.

Pro nejrychlejšího Adama Fellnera bylo vítězství dárkem k jednadvacátým narozeninám, které tento závodník oslavil hned následující den. Lyžař z Jeseníku, který se jen čtyři dny před startem Výjezdu na kolečkových lyžích na Praděd vrátil z náročného tréninkového kempu ve Vysokých Tatrách, také potvrdil, že zvolená letní příprava slibuje pro nadcházející zimní sezónu kvalitní reprezentaci jesenického běhu na lyžích.

Štěpán Sedláček