„Na to, že jsem dost polevil v tréninkové aktivitě, jsem sám překvapený. Je vidět, že to jde i jinou cestou,“ vyprávěl krátce poté, co na Ceně Krnovska hravě ovládl závod na sto metrů volným způsobem v čase 51.00 vteřin. „Chtěl jsem vyhrát v nějakém solidním čase, což se povedlo,“ doplnil.

Čeká krnovské sprintery skvělá budoucnost?

Při absenci krále českých sprinterů Martina Vernera měl ale cestu k vítězství otevřenou prakticky dokořán. „Minulý týden šel pod 50 vteřin, ale na druhou stranu by mě mohl svým způsobem vyhecovat a čas bych ještě třeba stlačil,“ uvažoval.

O letošní Ceně Krnovska čtěte více zde.

Že však v Krnově chyběla česká sprinterská jednička, Harnola prý vůbec nemrzí. „Já tady rád vyhrávám,“ dal se do smíchu. Na bazén, kde nyní pětadvacetiletý plavec dlouhé roky vyrůstal, se prý těšil. „Vždy je to výjimečné, do Krnova jezdím rád, doma je prostě doma,“ přiznal.

Podle Harnola mají krnovští plavci před sebou na krátkých tratích světlou budoucnost. V současnosti nejrychlejší ze sprinterů Jan Křemen ztratil na Harnola ve vzájemné konfrontaci tři a půl vteřiny. „Honza je na dobré cestě mě zastoupit, ale jsou tady i jiní nadějní plavci, jako například mladý Flora. Ambice v Krnově jsou,“ chválí.

Plavání ho neživí

On sám přitom v Krnově neplaval ani zdaleka v životní formě, byť ho konečný čas mile překvapil. „Byly to vůbec moje první závody od září, většinou jich za sebou mívám víc,“ přiznal Harnol. „Ale teď beru přípravu dost pohodově. Cítil jsem na sobě, že jsem byl odpočatý, plavalo se mi dobře,“ dodal ještě.

Sprinterská sezona pro Lukáše Harnola teprve začíná, po zbývající dva listopadové týdny chce proto absolvovat přinejmenším jeden závod. „A v prosinci se už chci přiblížit k osobnímu rekordu, případně ho ještě vylepšit a potvrdit si svůj vnitřní cíl, že i tréninkovou metodou tří až čtyři tréninků týdně se dá udržet forma,“ přemítal.

Harnol však z tréninkového nasazení slevil už dřív. Svůj volný čas totiž dělí mezi podnikání a sport. „Jelikož pracuju, ambice jsou dejme tomu nižší a není ani tolik času na trénink,“ vysvětluje. „Něčím se člověk prostě živit musí a plavání to holt není,“ prohodil.