Naopak. Krnovský rodák odvedl v přípravě před závěrečnými závody zase velký kus poctivé plavecké práce, kterou se pokusí zúročit na některých zahraničních mítincích a také na červencovém mistrovství republiky, které se bude konat v Praze.

Po únorovém mistrovství ČR se celý tým, jehož je Lukáš členem, obul do tvrdé kondiční i plavecké přípravy, která vygradovala na soustředění na Kypru. Na slunečném ostrově strávili v plné přípravě celých dvanáct dní. Trénovali v padesátimetrovém bazénu, měli k dispozici výborné zázemí špičkového hotelu. „Věřím, že jsem udělal kus práce směrem k LOH. Pokusím se o Peking ještě bojovat, naděje tady stále je. Ovšem všichni snad víme, jak je sport nevyzpytatelný,“ hodnotí své šance reálně Lukáš Harnol.

Za 14 dní po závodech Českého poháru v Ostravě letí Harnol do Portugalska na mezinárodní meeting, kde má v plánu zaplavat 50 metrů kraulem hodně pod 24 vteřin. Po návratu zpět bude Lukáš pokračovat v přípravě i závodech Českého poháru v Praze a následně již zmíněného mistrovství republiky, kde by se forma měla viditelně projevit. Lukáš zvažuje také start na světovém poháru v Barceloně.

„Svěťák v Barceloně je jednou z mimořádných událostí této sezony. Plave se ve velmi rychlém bazénu, kde se dosahuje vždy výborných časů. uvidíme, zda–li mi budou vycházet finance, ale určitě bych se tam rád podíval,“ přiznává Harnol. Cesta na LOH vede přes překonání stávajícího českého rekordu na trati 50 m kraul. „Kritéria jsou tvrdá, ale chtěl bych se pokusit tento čas překonat,“ uzavírá Lukáš.