V ostré konkurenci starších soupeřů si vedl bravurně. Na sériovém čtyřtaktu Barossa 150 s minimálními úpravami vybojoval celkově druhé místo v rámci seriálu Junior Quad Cup.

Bývalý motokrosař projevil velmi dobrou fyzickou přípravu již v tréninku. Na přírodní písčité trati se zabudovaným kropením i přes odlišný technický způsob jízdy prohnal konkurenci. Cenné sekundy Lubomír Huňka získával na skocích přes dlouhé lavice a především při startech v rozjížďkách.

Závodu předcházela kvalifikace, v níž skončil na vynikajícím třetím místě. Na nejlepšího závodníka seriálu Huňka ztrácel jednu sekundu, což bylo pro domácí jezdce obrovským překvapením. Start první rozjížďky se bruntálskému závodníkovi povedl. Vyrazil první a více než polovinu závodu odolával šampiónovi z Německa. Předjet se nechal až po drobné chybě v zatáčce. Výborné druhé místo však udržel až do cíle.

Prakticky shodný scénář měla i druhá rozjížďka. Bruntálský závodník se po výborném startu znovu ujal vedení. Záhy jej však z toboganu vytlačil vedoucí jezdec a Huňka závod znovu dokončil na celkovém druhém místě před dotírajícím soupeřem. Nejen německý komentátor byl jako u vytržení, protože Hunko Lubomio, jak komolil jeho jméno, držel krok s ostřílenou německou konkurencí.