Ženy Krnova zatím okupují předposlední jedenáctou pozici se čtyřiadvaceti body, za nimi je už pouze jen o dva body zpět béčko Strakonic. Druhá polovina tabulky je ale velice vyrovnaná.

Proti lídrovi druhé nejvyšší ženské soutěže scházela Krnovu členka základní sestavy Markéta Novotná, ale ze začátku to na ploše nebylo až tak znát. Krnovanky dokonce oproti zvyklostem vyhrály první čtvrtinu o čtyři body 18:22.

Od druhé desetiminutovky se však na palubovce začal prosazovat domácí celek a prokazoval, že 1. ligu vede právem. Kralupy otočily průběžný stav, ale Krnov se stále držel na dostřel hlavně díky střelecky disponované Šandové (v utkání zaznamenala úctyhodných dvaatřicet bodů) a také Hradilové (dvacet bodů). Poločas hosté prohráli o čtyři body 49:45, což jim stále dávalo naději.

Domácí si však už utkání nenechaly vzít a systematicky navyšovaly svůj náskok. Před poslední částí vedly o osm bodů a nakonec pokořily i magickou stovku. Krnov podlehl z duelu, kde útok předčil obranu, vedoucím Kralupám 106:83.

Junior Kralupy - Lokomotiva Krnov 106:83 (18:22, 49:45, 75:67)
Krnov: Šandová 32, Hradilová 20, Kubová 12, Malinová 10, Hlaváčková 7, Dančiová 2, Melcrová

Do druhého utkání víkendu, proti pražské Aritmě, už nastoupila i Novotná, ale týmu se od úvodního rozskoku příliš nedařilo, a to hlavně střelecky. Už úvodní část hry prohrály Krnovanky rozdílem dvanácti bodů, když samy jich zaznamenaly pouhých deset. Střelecké trápení pokračovalo i dál.

Nejvíce se v krnovském družstvu prosazovala tradiční opora Hradilová (17 bodů), zatímco autorka třiceti dvou bodů proti Kralupám Šandová zaznamenala jen osm bodů. Před poslední čtvrtinou prohrával Krnov o sedmnáct bodů a bylo jasné, že Aritma už si vítězství nenechá vzít.

V poslední desetiminutovce sice Krnovanky protivníka přestřílely, ale jen o dva body a tak si z Prahy odvezly porážku 59:74.

Aritma Praha - Lokomotiva Krnov 74:59 (22:10, 43:25, 57:40)
Krnov: Hradilová 17, Kubová 11, Šandová 8, Hlaváčková 6, Melcrová 5, Malinová 4, Novotná 4, Dančiová 4.