Svěřenkyně trenérky Ivany Hlaváčkové vyhrály už pošesté v řadě! „I když je Prosek tabulkově předposlední, má ve svém středu zkušené hráčky, které již hrály vyšší soutěže, a tak jsme soupeřky nepodcenily,“ těší Hlaváčkovou.

Svou spokojenost neskrývala ani kapitánka domácího družstva Michaela Šandová: „Nebylo to hrozné, vyhráli jsme s přehledem. Prosek nebyl zase tak silný soupeř. Nechci, aby to znělo povrchně, ale myslím, že určitě nepatří mez favority soutěže.“

Krnovanky zažily i horké chvilky

Krnovské basketbalistky měly zápas pevně pod kontrolou, snad jen ve třetím dějství domácím nastaly krušné chvíle poté, co se vyfaulovala Šandová a brzy na to opustila palubovku i Hradilová. „Utkání se vyvíjelo v naší režii, ale pak nám trochu zatrnulo. Naštěstí se Hradilová do závěrečné čtvrtiny ještě vrátila a utkání ukočírovala k jasnému vítězství,“ ohlédla se Hlaváčková za průběhem zápasu.

Pro své svěřenkyně přitom měla trenérka Lokomotivy jen slova chvály. „Nemám, co bych jim vytkla, snad jen dorostenky Hlaváčková, Fialová a Pizurová měly zbytečný respekt a bály se prosadit,“ zamyslela se Hlaváčková.

Lokomotiva Krnov - BK DE Prosek 83:65 (22:14, 45:31, 62:50)
Lokomotiva Krnov: Šandová 21 bodů, Novotná 19, Hradilová 18, Hlaváčková 14, Matochová 7, Fialová 4, Pizurová, Bohačíková, Fedorová. Trenérka: Ivana Hlaváčková.