Lehčí rozhodování měli junioři. Ti se již v průběhu druhé poloviny loňské soutěže dohodli na odstoupení z I. ligy juniorů. Soutěž sice udrželi, ale z důvodů ekonomických a organizačních bylo rozhodnuto o ukončení.

Přispělo k tomu i chování tehdejšího vedení ČVS (Český volejbalový svaz), které bylo přinejmenším velmi podivné. Po dohodě s vedením TJ Krnov bylo rozhodnuto, že hráči družstva juniorů budou hrát dvě soutěže – KP (krajský přebor) juniorů a KP2 mužů. Čekalo se ještě na vyjádření družstva mužů TJ Krnov, které v loňské sezoně hrálo KP2, zda bude ochotno úzce spolupracovat s týmem juniorů.

Změny v týmech

V posledním roce tato spolupráce pomalu upadala. Vše se vyřešilo samo rozpadem mužského týmu. Pouze čtyři hráči se přihlásili ke spolupráci, a tím i do vznikajícího kolektivu. Další změna v týmu nastala na postu trenéra. Do mateřského oddílu se po sedmi letech vrátil Martin Kopeček, který působil jako trenér mládeže při SK UP Olomouc. Jaromír Kopeček zůstal jako asistent, a to jak u juniorů, tak i u juniorek, kde vypomáhá trenéru Ivovi Navrátilovi.

Tato změna již byla opravdu nutná. Družstvo má před sebou celkem jasné cíle. V soutěži mužů sbírat zkušenosti, řečeno volejbalovou terminologií, „otřískat se“ a v juniorské soutěži nechat vyniknout naše nejmladší hráče, a pokud to možnosti dovolí, pokusit se o co nejlepší umístění.

Volejbal žen

Děvčata to měla trochu složitější. Trenér Ivo Navrátil očekával doplnění družstva o mladší hráčky z přípravky a přihlášení dvou soutěží - juniorek a kadetek. Ovšem k doplnění hráček nedošlo. Trenéři přípravky usoudili, že hráčky ještě nejsou dostatečně připravené na tyto soutěže, a tak přihlásili své dvě družstva do žákovských kategorií. Proto se tým děvčat rozhodl jít cestou juniorů a rovněž přihlásil soutěže KP2 žen a KP juniorek.

Také u starších děvčat došlo k doplnění družstva o hráčky, které budou tým podporovat v soutěži žen. Po změnách trenérů a zavedení nových herních systémů se tým prakticky stále učí novým věcem. Navíc naše děvčata patřila vždy k těm vzrůstově nejmenším týmům a to hlavně v soutěži žen. Po technické a herní stránce to rozhodně není špatné, ale musí mít všichni dostatek trpělivosti. Cíle týmu jsou prakticky shodné s týmem juniorů. Snad jen v soutěži juniorek se neočekává boj o přední místa.

„Letní příprava se nesla v duchu vzájemné spolupráce. Trenéři se vždy poradili na postupu, a ten následně dodržovali. Kondiční a technické tréninky byly společné. Pochopitelně, že každý tým hrál na svoji síti a na svém kurtu. Společně proběhlo také letní soustředění, které se díky příznivému počasí a výborné organizaci mimořádně povedlo.

Také na turnaj do Dřevěnic jela družstva společně. Ovšem celkově musím brát letní přípravu s velkým nadhledem. Týmy se sešly v téměř plných sestavách prakticky jen na soustředění. Při trénování na antukových kurtech se v době prázdnin jen těžko dá předpokládat, že budou po celou dobu přítomni všichni. Přesto byla celková účast velmi dobrá,“ zhodnotil přípravu trenér Jaromír Kopeček a posteskl si: „Trochu mne mrzí nezájem o trénování od starších a zkušenějších kolegů a kolegyň.

Samozřejmě to není jejich povinnost a mají jistě své plány, ale dost naše členy zarazil fakt, že na trénink brněnského družstva si čas najdou a pro domácí hráče a hráčky ho nemají. Jistě by své zkušenosti a umění dokázali prodat a přispět tak ke zkvalitnění naší letní přípravy. Jak se příprava promítne do jednotlivých soutěží, ukáže až čas, ale můžeme s čistým svědomím říci, že jsme udělali vše, abychom reprezentovali naše město a celou oblast co nejlépe.“