Moravskoslezský a Olomoucký kraj měl 4 žáky, kteří se dostali na toto klání z krajských přeborů. Těmito hráči byli Borský (H. Benešov), Dočkálek (Rýmařov), Pavelka (Hranice) a Sedlář (Šumperk). Od jedenácti hodin proběhla prezentace a rozlosování startovních čísel.Opůl hodiny později slavnostní zahájení. Každý z hráčů obdržel menší dárek. Úvodní proslov pronesl vedoucí pořádajícího oddílu, poté zástupce ČKA a nakonec hlavní rozhodčí.

Celé MČR pak začalo v poledne. Na dráhy se dostavili první čtyři hráči. Přítomným divákům byli představeni. Na zahřátí měli 15 zkušebních hodů. Martin Borský (H. Benešov) začal z našeho kraje jako první. S první dráhou měl sice problémy, ale dokázal se s ní vypořádat. Na další dráze to bylo něco podobného. Nakonec dokázal porazit 402 kuželek a v konečném pořadí se umístil do 16. místa. Nastoupili další hráči, kde nejlépe ze čtveřice zahrál Haresta z Blanska výkonem 460. Poté následovali další dobré výkony. Pavelka se přiblížil hranici 400 kuželek. Dočkálek zahrál stejné číslo jako Borský, ale měl horší dorážku. Poslední zástupce z našeho kraje Sedlář hrál až na samotném konci mistrovství.

Na dobře připravené jihlavské kuželně nebylo o čísla nouzi. Hráči dosahovali kvalitních výkonů. Některým to nevyšlo a další byli s číslem spokojeni. Kolem šesté hodiny bylo dobojováno. Při nástupu hráčů a za velkého potlesku diváků, kteří vydrželi až do samotného závěru, pronesl opět vedoucí domácího oddílu závěrečný proslov. Byla vyhlášena šestice nejlepších hráčů. Tato šestice dostala další upomínkové dary a první tři k tomu ještě navíc medaile a diplomy. Poté následovalo společné foto zúčastněních chlapců. Mistrovství opět ukázalo, že také v našem regionu vyrůstají mladé talenty kuželkářského sportu, ovšem je třeba ještě pilně trénovat .