Lubošovi se letos podařilo vyhrát mistrovství Moravy v kategorii mužů a v této kategorii se stal také vicemistrem republiky. Jelikož splňuje věkem podmínky kategorie masters, tak odmítl nominaci na evropský šampionát v kategorii mužů a soustředil se na mistrovství ČR v kulturistice masters. „Na šampionát masters jsem se poctivě připravoval a považoval jsem jej za vrchol letošní sezony. Což se potvrdilo při závodech, na nichž jsem se stal nejen vítězem své kategorie, ale také absolutním vítězem,“ uvedl Luboš Ulman, jenž pracuje jako svářeč firmy Elfe, která mu poskytla na předzávodní přípravu patřičné volno a také jej podporuje finančně.

Krnovský borec, který cvičí ve fitness centru Jalex pod vedením trenéra Jaroslava Mlčka, je na soustředění zástupcem reprezentačního trenéra juniorů. Kromě toho musí shodit pár kilogramů osobní váhy, aby mohl na závodech startovat. „Zkusím jet podle tréninku reprezentačního trenéra, kterého zastupuji, a když nepůjde těch pár kilogramů dolů, tak nasadím svůj trénink. Ten v případě potřeby prokonzultuji telefonicky s mým trenérem Jardou,“ řekl před odjezdem na reprezentační soustředění Luboš, který dosáhl na vrchol kariéry až po patnácti letech poctivého tréninku.

Trenér Jaroslav Mlček věří, že jeho svěřenec podá na evropském šampionátu maximální výkon. „Luboš má za sebou náročný a velmi úspěšný rok. Oproti soupeřům více než tři měsíce drží maximální formu, což je velice náročné nejen po fyzické, ale také psychické a finanční stránce. Mistrovství Evropy bude jeho největší soutěž a jsem si jistý, že se Luboš z role outsidera určitě pokusí dostat mezi špičku. Já osobně za úspěch považuji samotnou účast mého svěřence na tomto mistrovství,“ sdělil Jaroslav Mlček, trenér kulturistiky. Výkony Luboše Ulmana dokazují současný vzestupný trend krnovské kulturistiky. Zájem o tento sport opět roste a láká do posiloven nové nadějné adepty. Zdá se, že budoucnost tohoto odvětví v ohrožení není.