Ostravský Rock and Roll Garage se zaplnil v sobotu 12. června nadějnými mladými kulturisty. Konalo se zde totiž Mistrovství České republiky mladšího a staršího dorostu v kulturistice, na kterém nemohli chybět ani mladí, nadějní kulturisté spolu s trenérem Jaroslavem Mlčkem z krnovského Jalex Teamu.

Ve váze do 65 kilogramů získal bronzovou medaili teprve čtrnáctiletý Tomáš Vlha, který porotu zaujal širokými zády a pevně tvarovaným hrudníkem. Bohužel trochu ztrácel na svalovém rozvoji nohou.

O to lépe byl připravený patnáctiletý Jakub Prchal, který svou vyváženou postavou s kvalitním svalovým rozvojem znásobeným předvedením skvělé sestavy doslova převálcoval všechny soupeře v kategorii a získal zaslouženě titul mistra České republiky ve váze do 65 kilogramů mladšího dorostu.

Trenér Mlček chválí reprezentanty

„Kuba je velice skromný a svědomitý kluk, kterému kulturistika učarovala. Svým vystupováním a dokonalou postavou upoutal státního trenéra a dostal pozvání na týdenní soustředění talentované mládeže do vrcholového střediska sportu v Rumunsku,“ řekl trenér Jakuba Prchala Jaroslav Mlček.

Ani ve starším dorostu se Mlčkovi svěřenci neztratili. Sedmnáctiletý Adam Metzl postoupil z pátého místa na mistrovství Moravy do kategorie starších do 70 kilogramů a na mistrovství České republiky skončil na čtvrtém místě.

Jakub Černík trochu podcenil přípravu. „Přesto, že na mistrovství Moravy postoupil, na mistrovství České republiky se už do finálového kola nedostal a skončil na sedmém místě,“ okomentoval výkon krnovský trenér Jaroslav Mlček.

„Kluci z oddílu Jalex Team Krnov opět ukázali, že dokážou úspěšně reprezentovat nejen klub, ale i město Krnov,“ dodal ještě závěrem trenér Mlček. Podrobnější informace o výsledcích mistrovství republiky a kompletní fotodokumentaci naleznete na webové adrese www.ronnie.cz