Téměř jistým vítězem 2. ligy je letos suverénní tým Barbary, který tak zřejmě zamíří zkusit štěstí do vyšší soutěže. O dalších dvou postupujících se rozhodne mezi triem Rozcestí, Kukačky a Na Pile Brantice. Ze sestupového pokeru jsou, zdá se, ze hry týmy Sport Club 1 a Alubra, které by se měly bez potíží zachránit. Za nimi se však očekává bitva hned sedmi týmů. Nejhorší výchozí pozici mají týmy Dědové, Kamenec a Zlatovar 2.

O titul šampióna KŠL spolu bojují na dálku Unicorn a Mirage 2, karty ještě může divoce zamíchat celek Medvědů, který je dosud třetí. Mezi devátou Kofolou a desátým Kačabarem je propastný rozdíl třinácti bodů, který 1. ligu rozděluje na ty více améně úspěšné. Ve dvaatřicátém kole se zrodilo překvapení, když Sport Club 1 vyhrál v Kofole, a výrazně si tak pomohl k udržení v soutěži.

Kofola vers. Sport Club 1 0:2 (82:98)

Oba soupeři nastupovali do duelu s rozdílnou motivací. Zatímco Kofole již omoc nejde, Sport Club potřebuje body k definitivní jistotě záchrany. Za Kofolu nastoupili Grygar, Řeha, J. Kolomazník a F. Kolomazník, za Sport Club Skopal, Špak, Šimonek a Nykodým. První hru vyhrál s výkonem 541 Skopal před J. Kolomazníkem (472) a Šimonkem (468) a Sport Club vedl o čtyři body. V Roulette svůj náskok ještě vylepšil o dva body, když pořadí bylo následující: Šimonek (18), Řeha (18) a Skopal (16). Třetí hra skončila nerozhodně, a to i přesto, že první dvě místa obsadili hráči Kofoly Grygar (29. šipka) a J. Kolomazník (31 š.).Vbaseballu se přece jenom podařilo Kofole vyrovnat celkový účet, když vyhrála 21:15. Rozhodnout tedy měl Cricket. V něm se jeden z hráčů Kofoly dopustil minely, když se předběhl v pořadí na terči. Výsledek hry tak byl kontumován ve prospěch Sport Clubu, kterému spadly kýžené body rovnou do klína.

Nejlepší hráči: J. Kolomazník (26/5) – Skopal, Šimonek (29/5).

Hošťálkovy vers. 74 T 0:2 (78:102)

Hošťálkovy se nacházejí v nebezpečném pásmu sestupových vod, 74 T naopak bojuje o svou pozici v Top Five. Za domácí tým zápas zahájil kvartet Wiatr, Suchánek, Blahuta a Hovorka, za hosty pak 4x P: Pavelek, Pohludka, T. Pospíšil a čerstvá posila Procházka. Úvodní hra skončila remízou, když vyhrál Wiatr před Pavelkem a Pohludkou. Druhou hru překvapivě opanovali domácí, když nejlépe házel Wiatr před Procházkou a T. Pospíšilem. Seven For Team si ztracené body vzal zpět při 501 DOE, kde nejlépe zavíral Pavelek před Blahutou a T. Pospíšilem. Výrazný stav skóre přinesl Baseball, kde se již dočista probuzení hosté ujali vedení výhrou 22:14 po dobrém výkonu T. Pospíšila, Pavelka a Pohludky. Cricket pak již patřil rozjeté 74 T, která jej vyhrála 26:10 a připsala si tak povinné body.

Nejlepší hráči: Wiatr (28/5) – Pavelek (30/5).

Také druhá liga však nabízí zajímavé zápasy.

Taxi Titz vers. Kelta 2:0 (91:89)

Taxi Titz patřil k velkým favoritům letošní 2. ligy, v poslední době však naráží především na personální potíže, a tak mu patří až pátá příčka tabulky s velkou ztrátou na vedoucí kvartet. Naopak Kelta patří mezi nejslabší týmy ligy, tentokrát však byla blízko překvapení. Za Taxi nastoupili Klimeš, Bystrianský, M. Pavela a Berková, za Keltu Pecník, Kurtiš, Dvořák a I. Pospíšil. Hi – scoré podle očekávání zvládl lépe domácí tým, když vyhrál o šest bodů díky dvojici M. Pavela, Berková. Ve druhé hře se však karta obrátila, když trio Kelty Kurtiš, Pospíšil, Dvořák obsadilo první tři místa a Kelta vyhrála 23:13. Další dvě hry skončily shodně 20:16 a pokaždé se radoval jiný tým. Rozhodnout tak musel Cricket. Taxi Titz dokázal s vypětím všech sil smazat čtyřbodové manko a zajistit si nejtěsnějšímožnou výhru.

Nejlepší hráči: M. Pavela (34/5) – I. Pospíšil (30/5).

Standard vers. Barbara 0:2 (85:95)

Standard reprezentovali Prokš, Jakubík, Snášel a Zvařič, Barbaru Kysela, Malý, Bugris a Čech. Barbara od počátku utkání vedla. Přestože její výkony nebyly nikterak oslnivé, na uhájení vítězství to stačilo. Hi – scoré vyhrála o šest bodů díky dvojici Bugris, Malý. Další dva body vždy přidala v následujících hrách Roulette a 501 DOE. A když potom vyhrála také Baseball, závěrečná prohra v Cricketu 16:20 ji mrzet už nemusela.

Nejlepší hráči: Prokš (33ú5) – Bugris (31/5).

Další dosud dodané výsledky – 1. liga: Unicorn – Dědové 120:60, Zlatovar 2 – Mirage 2 76:104, Brežněv – Medvědi 80:100, Cobra – Holasovice 120:60.2. liga: Čerti z Hradu – Rozcestí 73:107, Pila – Kováři 112:68, Špica – Brumovice 95:85, Kukačky – Démoni 101:79, Myslivci – Hobiti 69:111, Ranč U Vojty– Sport Club 2 104:76.