Mirage 2 vers. Unicorn 0:2 (89:91)

Protože se předchozí zápas odehrál po dohodě na hracím místě Mirage 2, odveta se hrála v Nádražní restauraci. Zatímco Mirage 2 dohrávala své utkání se Sport Clubem 1, Unicorn se dvě hodiny připravoval v místě utkání. Za domácí Mirage 2 nastoupili ostřílení borci Tulach, Kabaja, Vinárek a Chromčák, Unicorn nasadil do hry kvartet Čožík, Adámek, J. Bujok a Mohelník. Úvodní hra skončila remízou 18:18, když nejlépe mířil Adámek před Chromčákem a Čožíkem. V Roulette se však do vedení dostala Mirage 2, která po pořadí Vinárek, Čožík, Kabaja, Chromčák vedla o šest bodů.

Hra 501 Double Out End skončila opět remízou, když nejlépe zavíral Kabaja a Chromčák porazil v rozhozu o druhé místo Čožíka, nicméně poslední dvě místa patřila Vinárkovi a Tulachovi. V Baseballu se štěstí přiklonilo na stranu Unicornu. Hru vyhrál Adámek před Mohelníkem a Vinárkem a Unicorn výhrou 20:16 snížil na rozdíl pouhých dvou bodů. Cricket je mistrovská hra především pro týmovou spolupráci a strategii. Na tu doplatili hráči Mirage 2. Ve chvíli, kdy chyběl Kabajovi jediný střed, prohrávala Mirage 2 hru o dva body, přičemž celková remíza by je notně přiblížila mistrovskému titulu.

Mirage 2 však utkání prokoučovala. Ve snaze vyhrát se dopustila chyby, kterou Mohelník a po něm Čožík potrestali na středech, a obrátili tak utkání výhrou 20:16 ve svůj prospěch nejtěsnějším možným rozdílem 91:89. „Dnešní vítězství je doslova vydřené, když jsme bojovali a věřili do poslední šipky. Teď máme sice k titulu blíž, ovšem před námi je oproti Mirage 2 složitější los. Vždyť nás čekají ještě zápasy se 74 T, Zlatovarem 1 a především bitva se silnými Medvědy,“ uvědomují si hráči Unicornu.

Nejlepší hráči: Kabaja (31/5) – Adámek (30/5), Čožík (29/5)

Tipsport vers. Cobra 1:1 (90:90)

Sestupem ohrožený Tipsport potřebuje bodovat, jenomže v zápase s osmou Cobrou favoritem rozhodně nebyl. Domácí nastoupili v sestavě P. Bujok, D.Válek, R. Válek a Horáček, Cobru reprezentovali Papadopulos, Hrtoň, Kubík a Hudec. Do utkání lépe vstoupil domácí Tipsport po výhře 19:17 především zásluhou Petra Bujoka. Také ostatní hráči však uhráli důležitá místa. To už nelze říct o Roulette, kde Tipsport propadl a prohra 11:25 mohla znamenat konec nadějí. Ovšem Tipsport se nevzal a 501 DOE vyhrál P.Bujok před Radovanem Válkem. Nicméně to stačilo pouze na výhru o dva body, a když Baseball skončil remízou, vypadalo to s Tipsportem bledě.

Domácím se ovšem vyplatila nesmírná bojovnost také v poslední hře. Tipsport tentokrát Cricket překvapivě vyhrál o deset bodů, a zajistil si tak zasloužený bod za remízu 90:90.

Nejlepší hráči: P. Bujok (35/5) – Papadopulos (32/5).

Holasovice vers. Alubra 0:2 (66:114)

Holasovice zaznamenávají nepříjemný propad tabulkou, když od prázdnin mnoho bodů nezískaly a jejich pád se nezastavil ani v duelu s Alubrou. Té se naopak v poslední době herně dařilo, nicméně chybělo bodové vyjádření. Holasovice hrály v sestavě Stavař, Švacha, Novák a Kořistka, Alubra zápas zahájila se Soukeníkem, Turcovským, Gojným a Vlachem. Hned v první hře se Alubra ujala vedení 21:15, když vyhrál Kořistka před Soukeníkem a Gojným. Vzápětí své odhodlání potvrdila v Roulette, kterou vyhrála maximálním možným rozdílem 26:10.Pohaslý výkon Holasovic pokračoval i nadále a Alubra kralovala dění na terči. Třetí hru vyhrála 22:14 a čtvrtou pak 21:15. Do Cricketu si dovolila vystřídat dva hráče, přesto také v této hře dominovala a celkově přehrála Holasovice překvapivě hladce 114:66.

Nejlepší hráči: Kořistka (27/5) – Soukeník (32/5), Gojný (30/5).

Afro 2 vers. Čerti z Hradu 0:2 (81:99)

Afro 2 bylo v utkání mírným favoritem, ovšem výkonnost Čertů šla letos velmi nahoru. Afro 2 nasadilo do hry Vachutku, Mandíka, Nacházela a Cikánka, Čerti z Hradu nastoupili ve složení Láryš, Huser, Vašut a Breškovec. Hi – score vyhráli hosté z Hradu o šest bodů, když se nejvíce dařilo Vašutovi před Vachutkou a Láryšem. Afro 2 zahrozilo v Roulette, kterou vyhrálo 20:16. Hru 501 DOE však vyhrál střídající čert Novotný před Vachutkou a Láryšem a Čerti znovu zvětšili svůj náskok o dalších šest bodů. O dva body si přilepšili po Baseballu, který vyhrál Nacházel před Breškovcem. Před poslední hrou tedy vedli Čerti o deset bodů a v této situaci si dění v Cricketu pohlídali a získali tak další zasloužené vítězství.

Nejlepší hráči: Vachutka (30/5) – Láryš (32/5).

Kelta vers. Černí Kocouři 0:2 (83:97)

Ty tam jsou doby, kdy Kelta kralovala druhé lize. V posledních dvou sezonách se kádr týmu notně obměnil a dnes patří spíše do spodních pater tabulky. Za Keltu nastoupili Pecník, Kurtiš, Závěšický a I. Pospíšil, za Černé Kocoury P. Hanske, Heinrich, Mosler a Hanák. Úvod střetnutí se nesl ve znamení remízového stavu v Hi- score, kde vyhrál I. Pospíšil před Heindrichem a Hanákem. Ve druhé hře ale nasadili Černí Kocouři k trháku, když zásluhou tria Hanák, Mosler a Hanske vyhráli 23:13. Pětsetjednička dopadla lépe pro domácí Keltu, ale v pořadí Mosler, Závěšický a Pecník znamenala pouze snížení o dva body. Baseball opět vyhráli Kocouři, tentokrát o čtyři body. Cricket pak vyhráli hosté o dva body a podruhé v řadě se mohli radovat z výhry.

Nejlepší hráči: Pecník (28/5) – Hanske (27/5).

Další výsledky – 1. liga: President – Texas Úblo 82:98, Medvědi – Kačabar 98:82, Zlatovar 1 - Brežněv 106:74, 74 T – Kofola 91:89. Kamenec – Afro 1 102:78, Dědové – Zlatovar 2 93:87. 2. liga: Špica – Na Pile Brantice 96:84, Rozcestí – Standard 93:87, Kováři – Sport Club 3 86:94, Brumovice – ŠK Družba 89:91, Hobiti – Kukačky 64:116, Barbara – Taxi Titz 107:73, Royal Titz – Ranč U Vojty 94:86.