Krnovská šipková liga (KŠL) má před sebou poslední předprázdninové kolo. V úterý a ve čtvrtek se odehrají poslední zápasy první poloviny soutěže, načemž se na terčích rozhostí ligové ticho. KŠL znovu ožije v úterý 25. srpna, do té doby se budou konat pouze místní menší turnaje.
Týmy největší amatérské soutěže v našem regionu mají za sebou jednadvacet kol. Zatímco v první lize jsou karty z velké části rozdány, ve druhé lize se situace mimořádně zamotává.

V první lize ani tentokrát favorité nezaváhali a body příliš nerozdávali. DC Mirage Krnov i bez svého nejlepšího hráče Karla Čožíka v Brumovicích, kde sfoukla místní Tajfun rozdílem třiceti bodů – 105:75. Mirage je tak stále v čele soutěže o dva body, k tomu má ještě jeden zápas k dobru.

Druhý tým soutěže Tipsport hostil Špicu, a přestože se hostující tým snažil vzdorovat, na hru favorita neměl protizbraň. Tipsport vyhrál jednoznačně 103:77 a upevnil si druhou příčku v průběžném pořadí. Třetí s favorizovaných celků Texas Group Úblo cestoval na horkou půdu SC Daps. Šestý tým tabulky však výhodu domácího prostředí nevyužil a s Úblem prohrál 72:108. Také Kačabar 1 se drží mezi špičkovými týmy v boji o stupně vítězů. Tentokrát to odskákal DC Brežněv, který prohrál 73:107. Za zmínku stojí výborný výkon Vladimíra Adámka, který uhrál plných 40 bodů.

Ve druhé lize panuje velká vyrovnanost

Scotpion Kamenec si bez potíží poradil s nevyrovnanou SC Alubrou 112:68, Kukačky pokračovaly ve vítězném tažení, když nedaly pražádnou šanci Hotelu Albrechtice – 107:73. Kofola potvrdila roli favorita v duelu s beznadějně posledním Taxi Titz 110:70, 74 T doma zařízli brantický tým Na Pile 103:77. Nejdramatičtě jším zápasem první ligy byl bezesporu duel mezi DC Cobra a SC Max. DC Cobra zřejmě vyhledává podobná dramata, tentokrát se rozhodlo až v samotném závěru – 91:89 pro DC Cobra.

Druholigová tabulka je mimořádně vyrovnaná. Rozdíl mezi prvním a pátým týmem soutěže je pouhé dva body. Do čla se probojoval Afro – Bar, který porazil Černé Kocoury z Loděnic 103:77. Afro – Bar tak bodově dostihl Myslivce, kteří ve velkolepé bitvě podlehli Arcanu 88:92. Právě Arcano se drží na 4. místě. Bronzová příčka v tuto chvíli patří Cobře United, jež nezaváhala proti Kačabaru 2 v poměru 95:85. Čerti Z Hradu porazili jednoznačně SC Valhallu 102:78 a stále kontrolují dění na špičce s minimálním dvoubodvým odstupem.

Za těmito pěti vyrovnanými týmy už je desetibodová propast, v čele další skupinky týmů stojí Kačabar 2 o skóre před Andílky Z Hradu, kteří překvapivě pouze remizovali na půdě Clubu 13. Další remíza se zrodila při zápase Hobiti vs. Happy Falcon. Démoni porazili Stolplast 98:82, DC Silesia veze body z Úvalna, kde přehrála Kováře 107:73. SC Absolom dostal výprask od Pendolina 66:114 a Kelta si pohlídala body proti Taxi Junior 101:79.