Den Braven Krnov – BCM Olomouc 73:60

V sobotním utkání se soupeřem, jenž se krčí na chvostu baráže a jeho sestup do nižší soutěže je zpečetěn, zvítězili o 13 bodů. Krnov má totiž stále o co hrát. Byť v posledním zápase prohrál v duelu s Pelhřimovem a výrazně si tak zkomplikoval situaci v bojích o setrvání v soutěži, stále balancuje na první příčce, jíž sdílí právě se svým přemožitelem. Postupová matematika je přitom nekompromisní. Z šestičlenné skupiny se zachrání pouze jediný tým.

Domácí basketbalisté v sobotním duelu nenechali nic náhodě a do zápasu vstoupili ve velmi dobrém světle. Od úvodních minut byli na krnovské palubovce jednoznačně lepším týmem a diktovali tempo utkání. První čtvrtinu završili v poměru 17:9 ve svůj prospěch. Právě výsledek úvodního dějství s rozdílem necelých 10 bodů se nakonec ukázal jako rozhodující.

Na vývoji klání se totiž nezměnilo prakticky nic až do konce zápasu a oba týmy hrály velmi vyrovnanou partii. Byli to však domácí basketbalisté, kdo těžil z mírného náskoku.V závěrečné čtvrtině hosté na Krnov zatlačili a snažili se zvrátit výsledek zápasu. Svěřenci trenéra Petra Opršala však z nasazení neslevili a bezpečné vedení uhájili. Krnov: Opršal, Gross, Dvořáček, Biskup, Lukáš, Tománek, Hlaváček, Cikánek, Meca, Svěchota, Šutovský.